Pietų Korėjos "Hyundai Group" vadovas, kuris įsivėlė į atsiskaitymų skandalą, susijusį su Šiaurės Korėja, ir buvo teisiamas, iššoko iš savo biuro 12-ajame "Hyundai" pastato aukšte, pirmadienį pranešė policija.
55 metų Chung Mong-hunas (Čung Monghunas) yra šios kompanijos, kuri vienu metu buvo didžiausias Pietų Korėjos verslo konglomeratas, įkūrėjo - velionio Chung Ju-yungo (Čung Džujungo) - ketvirtasis sūnus. Jis buvo "Hyundai Asan Co", kuri vykdo verslo projektus Šiaurės Korėjoje, valdybos pirmininkas.
"Jo kūnas surastas ant žemės prie "Hyundai" pastato (pirmadienį) maždaug 6 val. ryto (0 val. Lietuvos laiku)", - žurnalistams sakė vienas Seulo policijos pareigūnas, kuris atsisakė suteikti daugiau informacijos.
Chung Mong-hunas buvo teisiamas dėl savo vaidmens skandale, susijusiame su tuo, kad Pietų Korėja, kaip teigia kaltintojai, Šiaurės Korėjai prieš istorinį abiejų šalių viršūnių susirikimą 2000 metais sumokėjo šimtus milijonų JAV dolerių. Tačiau "Hyundai" vadovas nebuvo sulaikytas.
Valstybinės ir privačios žiniasklaidos priemonės pranešė, kad Chung Mong-hunas paliko keturių puslapių testamentą savo žmonai ir "Hyundai Asan". Jis esą nenurodė, kodėl nusprendė nusižudyti.
Po 30 minučių prekybos "Hyundai Merchant" ir "Marine Corp" akcijų vertė nukrito 6 proc., o "Hyundai Elevator" - 4 procentais.
Tai buvusios "Hyundai Group" kompanijos, kurioms Chung Mong-hunas vadovavo nuo 1997 metų, kai dėl Azijos finansinės krizės konglomeratas skilo į kelias mažesnes grupes.
Chung Mong-huno projektai Šiaurės Korėjoje, tarp jų - nuostolingos išvykos į šios šalies Kumgango kurortą, buvo svarbi buvusio Pietų Korėjos prezidento Kim Dae-jungo (Kim Dedžungo) "saulėtosios politikos" - susitaikymo su komunistine kaimyne - dalis.
Kim Dae-jungas už savo istorinį susitikimą su Šiaurės Korėjos lyderiu, kuris Pchenjane įvyko 2000-ųjų birželį, gavo Nobelio taikos premiją, tačiau verslo projektai ir kitos iniciatyvos įstrigo, ypač po to, kai spalio mėnesį kilo krizė dėl Pchenjano branduolinių programų.
"Reuters"-BNS