• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsišaknijusi korupcija, narkotikų kontrabanda, prekyba ginklais, vogtais automobiliais ir žmonėmis bei mafijos pinigų plovimas grasina pakenkti Bulgarijos ketinimams stoti į Europos Sąjungą (ES), perspėja Vakarų pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Nusikalstamos grupuotės dažnai sprendžia nesutarimus viešais susišaudymais bei sprogdinimais. Spaudos antraštės kasdien mirga grupuočių lyderių pravardėmis. Bulgarija įstos į NATO ir ketina prisijungti prie ES 2007 m. Tačiau bandymai pažaboti nusikalstamumą akivaizdžiai yra bevaisiai ir gali sustabdyti integraciją į Vakarus.

REKLAMA

Dabar Balkanų šalies partneriai iš Vakarų pradėjo siųsti aiškius perspėjimus.

"Nusikaltėliai yra gerai organizuoti, matomi ir per daug įtakingi", - sakė JAV ambasadorius Sofijoje Džeimsas Pardju (James Pardew).

Pritardamas ES plėtros komisarui Giunteriui Ferhoigenui (Guenther Verheugen), Didžiosios Britanijos ir Švedijos ambasadoriams Janui Sautarui (Ian Soutar) bei Stenui Askui (Sten Ask), Dž. Pardju sakė, kad norint sustabdyti nusikalstamumą ir korupciją būtina reformuoti Bulgarijos teismų sistemą.

REKLAMA
REKLAMA

Liepos mėnesio vizito metu G. Ferhoigenas be išsisukinėjimų pasakė, kad nepradėjusi atitinkamų reformų šalis gali netekti galimybės įstoti į ES 2007 m. Reformų pradžia, anot komisaro, turėtų būti jau rugsėjo mėnesį.

ES reikalauja Bulgarijos pakeisti konstituciją ir panaikinti teisėjų neliečiamumo teisę. Be to, pagreitinti teismo procesų trukmę, nes daugelis bylų yra svarstomos net iki 8 metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau korupcija dažna ne tik aukščiausiuose valdžios sluoksniuose: bulgarai supranta, kad be kyšių jie negalės susitarti administracijoje, ligoninėse ar teismuose. Visiems yra gerai žinoma, kad už triženklę ar keturženklę dolerių sumą galima nusipirkti bet ką, nuo vairuotojo ar paso iki diplomo, statybų leidimo ar oponento nužudymo.

REKLAMA

Remiantis "Transparency International" duomenimis, bulgarai geriausiais žino, kad korupcija daro neigiamą įtaką jų gyvenimui, 76,5 proc. apklaustųjų nurodė, kad korupcija yra didelė problema.

Korupcija ir organizuotas nusikalstamumas yra taip plačiai paplitę, kad bulgarai sieja tai ir su politikais.

Kas penktas bulgaras "Transparecy International" teigė manąs, kad korupciją pirmiausia reikia išrauti politinėse partijose.

dpa-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų