Laikraščio skaitytojas Vincentas B. iš Kauno prašo paaiškinti, kokiais atvejais žmogaus gyvenamoji vieta pripažįstama nuolatine? Ką daryti, jei jis gyvena keliose vietose - t. y. ar asmuo galėti turėti tik vieną nuolatinę gyvenamąją vietą ir kada toji vieta laikoma pasikeitusia?
Asmens nuolatinė gyvenamoji vieta yra ta, kurioje jis nuolat ir daugiausiai gyvena. Fizinis asmuo pripažįstamas turinčiu nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, jeigu jis Lietuvoje savo valia įkuria ir išlaiko vienintelę arba pagrindinę savo gyvenamąją vietą.
Fizinis asmuo gali turėti tik vieną nuolatinę gyvenamąją vietą. Asmens įpareigojimas atlikti laikiną viešąją prievolę (pavyzdžiui - būtinąją karinę tarnybą, kalėjimą įkalinimo įstaigoje ir t. t.) nepakeičia jo nuolatinės gyvenamosios vietos. Fizinio asmens nuolatinė gyvenamoji vieta laikoma nepasikeitusia tol, kol jis įgyja kitą nuolatinę gyvenamąją vietą. Susituokusio asmens nuolatinė gyvenamoji vieta nepriklauso nuo jo sutuoktinio nuolatinės gyvenamosios vietos, tačiau vieno iš sutuoktinių nuolatinė gyvenamoji vieta yra faktas, į kurį gali būti atsižvelgiama nustatant kito sutuoktinio nuolatinę gyvenamąją vietą.