• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nemiga

"Vakare sunkiai užmiegu, miegas neramus. Naktį prabudęs ilgai neužmiegu. Po nakties nesijaučiu pailsėjęs, būnu irzlus, prastai nusiteikęs", - rašo nuolatinis laikraščio skaitytojas Romas K. iš Šakių raj. "Kaip išsimiegoti? Medikai jokių rimtų ligų neranda".

REKLAMA
REKLAMA

Ne vienas dėl nemigos nepagrįstai kaltiname metų laikus ar mėnulio fazes. Mes nesusimąstome, kad tai gali patirti visai sveiki žmonės dėl išgyvenimų, dėl aplinkos ar dienos režimo pasikeitimo, dėl persivalgymo, alkio, šalčio, karščio, triukšmo, prieš miegą išgertos stiprios kavos ar arbatos. Dažnai nemiegama dėl skausmo, dėl nervų sistemos pažeidimų, sergant psichikos, plaučių, širdies ir kraujagyslių ligomis.

REKLAMA

Jeigu sutriko miegas, o gydytojas nenustato jokios rimtos ligos, nereikia pulti gerti migdomųjų. Barbitūratai sujaukia normalų miegą, be to, prie migdomųjų vaistų galima liguistai priprasti. Jei vakarais ilgai neužmiegate ar naktimis kelis kartus pabundate ir neįstengiate užmigti, gali padėti įvairios liaudies medicinos priemonės.

REKLAMA
REKLAMA

Labai svarbu, kad būtų tinkama kambario temperatūra, geras čiužinys, maloni patalynė. Prieš gulantis naudinga pasivaikščioti gryname ore. Jeigu šąla kojos, jas reikia sušildyti karšto vandens vonelėje, gumine arba elektrine šildykle, užsimauti pašildytas vilnones kojines. Gali pagelbėti vėsūs apsitrynimai arba šilta vonia. Šiltas vanduo su gydančiomis žolelėmis padeda nuimti dvasinę ir fizinę įtampą. Veiksminga vonia su šiais priedais: sumaišyti penkis lašus levandų aliejaus, du valgomuosius šaukštus erškėtuogių kauliukų aliejaus, po tris lašus rožių vandens ir ramunėlių aliejaus. Pasimaudyti tokioje vonioje 15 minučių ir iškart gulti į pašildytą lovą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gerai veikia apynių arbata. Ketvirtadaliu litro verdančio vandens užpilkite kelis šviežių ar džiovintų apynių spurgus. Po dešimties minučių arbatą nukoškite ir gerkite prieš miegą, geriausiai pasaldinę medumi.

Galima pasigaminti miego gėrimą su obuolių actu. Stiklinėje vandens išmaišykite du arbatinius šaukštelius obuolių acto ir tokį pat kiekį medaus. Gerkite mažais gurkšneliais prieš miegą.

REKLAMA

Vakare valgykite lengvai virškinamą maistą, negerkite kavos, stiprios arbatos arba alkoholio, reikiamą skysčių kiekį išgerkite dieną, kad naktį neprižadintų perpildyta pūslė.

Prieš miegą išgerkite šilto pieno su trupučiu muskato ar medaus. Galima pašildyti pieną su svogūnu, tačiau prieš geriant svogūną išimkite.

REKLAMA

Nemigai įveikti labai tinka valerijonai. Jie naudojami kaip arbata, ir kaip vonios priedas. Arbatai tereikia užplikyti ketvirčiu litro karšto vandens vieną arbatinį šaukštelį valerijonų žiedų. Po penkių minčių nukošti ir gerti karštą [galima pasaldinti medumi]. Ruošiant valerijonus voniai, į litrą verdančio vandens įberti du valgomuosius šaukštus valerijonų šaknų ir dešimt minučių pavirinti. Nukoštą nuovirą supilti į vonios vandenį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie mokslininkai mano, kad terminas "nemiga" yra ne visai teisingas, ir išskiria 4 miego sutrikimo tipus. Pirmas tipas susijęs su padidintu žmogaus jaudrumu, nerimastinga būsena. Žmogus baiminasi, kad neužmigs, vartosi, bando susirasti patogią padėtį, skaičiuoja aveles ar dar ką nors, tačiau miegas neima, o užmigimo procesas nusitęsia iki valandos ar daugiau. Antras miego sutrikimo tipas, kai miegas nepakankamai gilus, dažnai prabundama ir po to sunkiai užmiegama.

REKLAMA

Kai pasireiškia šie du miego sutrikimo tipai, rekomenduojami žemiau paminėti vaistažolių rinkiniai.

1.Gudobelės vaisiai, valerijonų šaknys, barkūno žolė, raudonėlis, sukatžolė, ramunėlių žiedai.

2.Ožkarožės lapai, medetkų žiedai, lavandos, mėtos, palemonas.

3.Beržų lapai, aviečių lapai, katpėdės, apynių spurgai, čiobreliai.

Visų šių vaistažolių reikia imti lygiomis dalimis.

Trečias miego sutrikimo tipas, kai labai anksti pabundama. Tuo atveju gelbsti žemiau paminėti vaistažolių deriniai. Visų žolelių imama lygiomis dalimis.

REKLAMA

1. Krapų sėklos, beržų pumpurai, sausiukų žiedai, snapučio žolė, barkūno žolė, raudonėlis, šventagaršvės šaknys, jonažolės, dilgynių lapai, mėtos, palemono žolė.

2. Debesylo šaknys, barkūno žolė, raudonėlis, ožkarožės lapai, lavandos, kadagio uogos, sukatžolės, apynių spurgai, raktažolių šaknys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Dilgėlių lapai, putino žievė, ožkarožės lapai, varnalėšų šaknys, mėtos, kiaulpienių šaknys, bijūnų šaknys, pelynai, palemono žolė, pušų pumpurai, čiobreliai, ugniažolė.

Ketvirtajam miego sutrikimo tipui priskiriami patologiniai snaudaliai. Tai žmonės, kurie visą laiką nori miego. Jie miegu reaguoja į psichologinius faktorius, į nakties miego sutrikimus, taip pat į piktnaudžiavimą migdomaisiais vaistais. Šie žmonės turėtų vartoti šiuos vaistažolių derinius lygiomis dalimis.

REKLAMA

1. Barkūnas, ožkarožės lapai, pušų pumpurai, serbentų lapai, mėlynių ūgliai, vingiarykštės žiedai.

2. Beržų lapai, barkūnas, putino žievė, bitkrėslių žiedai, rudmenės šaknys, serbentų lapai, eukaliptų lapai, vingiorykščių žiedai.

Ruošiant visas paminėtas vaistažolių arbatas, reikia imti du valgomuosius šaukštus iš anksto susmulkinto rinkinio, užpilti litru verdančio vandens ir uždarame inde 10 min. virti ant silpnos ugnies. Po to su visomis žolelėmis perpilti į termosą ir palikti nakčiai. Dienos metu gerti po 100 - 150 ml 30 min. prieš valgį. Skoniui pagerinti galima įsidėti medaus, cukraus ar uogienės. Gydymo kursas trys - keturi mėnesiai, nors pagerėjimas jaučiamas jau po 2 - 3 savaičių. Labai naudinga tuo pačiu metu priiminėti gydomąsias vonias. Supilti į vonią vieną litrą tokio pat antpilo, kokį geriate, ir pagulėti esant 35 - 37 laipsnių vandens temperatūrai apie 15 - 20 min. Vonią priimti ne vėliau, kaip 1 val. iki miego. Gydymo kursas - 12 - 15 procedūrų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų