• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neįprasti muziejai - gera pramoga

Ar žinote, kad saldainiai, šokoladas, kamambero sūris ir katafalkai turi savus muziejus? Nežinote? Ką gi, pats laikas tai sužinoti, nes prasideda atostogų metas. Prancūzijoje ir Belgijoje galima rasti nemažai mūsų akims neįprastų muziejų. Tai puiki vieta atsipalaiduoti ir pasilinksminti.

REKLAMA
REKLAMA

Haribo saldainių muziejus - pats saldžiausias. Jis įsikūręs Haribo gamyklos centre. Tai tiesiog magiška vieta. Jūs išgirsite nuostabią saldumynų istoriją, nukeliančią į vaikystės metus. Vienintelis dalykas, ką čia turite veikti, tai viską ragauti! Vietiniai gidai supažindina su saldainių gamybos technologija ir įtraukia į žaidimus, skirtus įvairiems kvapams atpažinti... Po to muziejus pakviečia nusipirkti milžinišką mėgstamiausių saldainių paketą.

REKLAMA

Magijos muziejus. Kankinimų muziejus - pats baisiausias. Jautriems žmonėms jame patartina nesilankyti! Čia supažindinama su kankinimų istorija ir siaubingais įrankiais, kuriuos naudojo budeliai iki Prancūzijos revoliucijos. Ypač daug vietos skiriama inkvizicijos laikotarpiui. Lankytojai gali pamatyti gėdos stulpus, prie kurių aikštėse rišdavo kalinius, presus, kuriais būdavo sutraiškomos aukos galūnės. Kėdė su vinimis ar mietas, skirtas pamauti aukai, taip pat nepaslėpti nuo lankytojų akių. Ekskursijos maršrutą lydi autentiški pasakojimai, sceniniai vaizdai, kur manekenai kankinasi velniškuose įtaisuose...

REKLAMA
REKLAMA

Kanalizacijos muziejus - įspūdingiausias. Paryžiaus kanalizacijos vamzdžių istorija ilga ir turtinga. Jie atsirado XIV amžiuje ir ilgainiui nusidriekė iki 2 100 kilometrų ilgio. Tai plačiausias tinklas planetoje. Visi vamzdynai įtaisyti po gatvėmis ir surenka grindinio bei pastatų vandenį. Apžiūrėti Paryžiaus kanalizaciją - reiškia pasinerti į tamsiuosius sostinės vidurius. Būtina žinoti: sergantiesiems klaustrofobija (uždaros erdvės baime) nepatartina leistis į kanalizacijos vamzdžių muziejų. Ekskursija vyksta valtimi gidui lydint. Vienas iš karto paklystum milžiniškame tunelių labirinte. Šios keistos kelionės metu, be daugybės žiurkių, galima pamatyti nešvaraus vandens kolektorių ir t. t. Be to, lankytojai gali susipažinti su maketais ir pamatyti filmą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kamambero muziejus - pats kvapniausias. Kamambero sūris - tikras Prancūzijos gastronomijos simbolis. Šį legendinį sūrį pradėjo gaminti išradinga ūkininkė Mari Harel. Muziejaus lankytojai susipažįsta su visais dieviškojo normandų sūrio gamybos etapais. Kamambero sūrio etikečių kolekcionieriai atvyksta iš visos Europos. Jie būriuojasi muziejaus patalpose, aptarinėja ir draugiškai keičiasi surinktų kolekcijų etiketėmis. Lankymosi metu vyksta degustacija.

REKLAMA

Skalbimo muziejus - higieniškiausias. Jo dvidešimt salių skirta grynai valymo menui. Jūs susidarysite aiškų vaizdą, ką iškęsdavo vargšės moterys, kol atsirado skalbimo mašina. Šis muziejus įsikūręs Belgijos balneologiniame ir turistiniame centre - Spa mieste. Kodėl jame? Ogi dėl su nuo senų laikų į jį plūstančiais kurortininkais ir antikinės skalbimo industrijos. Pažintį su muziejumi pradėsite nuo seniausių laikų. Pamatysite vienračius vežimėlius, skirtus skalbiniams vežioti, viešas skalbyklas ir sunkų moterų darbą, pirmąją rankinę skalbimo mašiną. Susipažinsite su įvairiomis lyginimo technikomis ir muilo istorija... Didžiulė pagarba atiduodama kuklioms skalbėjoms, kurios savo anoniminėje skalbykloje skalbė Rusijos caro Petro I, Orleano hercogų ir hercogienių, Alberto Einšteino rūbus.

REKLAMA

Katafalkų muziejus - neįprasčiausias. Yra žmonių, kurie kolekcionuoja katafalkus, specialiai laidotuvėms skirtus vežimus! Viskas prasidėjo labai keistai. Kaze-Mondenaro miestelio gyventojas Ivas Kversi sugalvojo nebrangiai įsigyti briką. Taigi jis nusipirko katafalką tik už 50 frankų. Atrodytų, tai paprasčiausias atsitiktinumas, tačiau pagražinta istorija pasklido visuose pietvakariuose. Buvo pasakojama, kad jis - kolekcionierius ir ieško šios rūšies eksponatų. Prancūzijos komunos (komuna - administracinis-teritorinis vienetas Prancūzijoje) apsidžiaugė galėdamos atsikratyti senomis ir griozdiškomis transporto priemonėmis. Pas jį pradėjo plaukti katafalkai iš visų šalies rajonų! Dabar jis jų turi net apie šimtą. Muziejaus programoje - pasivažinėjimai katafalku po apylinkes ir vietinių produktų degustacija šalia ekspozicijos įrengtame restorane...

Kas žino, gal mūsų Lietuvoje yra dar neįprastesnių kolekcijų, tik jos neturi muziejaus statuso?..

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų