Beždžionės kinams turi ypatingą reikšmę, tačiau vieno Kinijos safarių parko darbuotojai nuėjo iki kraštutinumo - jame gyvenančius primatus Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių proga nudažė raudona ir geltona spalvomis.
Šiaurės rytų Liaoningo provincijoje įsikūręs Šenjango miško safarių parkas ketvirtadienį prasidedančius Beždžionės metus pasitiko šių gyvūnų kailį išdažęs ryškiomis spalvomis.
Oficialiajai naujienų agentūrai "Xinhua" vienas šio parko darbuotojas pasakojo, kad spalvinti primatus nebuvo lengva, nes jie priešinosi tokiems radikaliems pokyčiams.
"Pirmiausia turėjome joms duoti narkozę, - sakė jis. - Atrodo, kad prabudusios beždžionės stebėjosi naująja savo kailio spalva, tačiau netrukus pradėjo džiaugtis šiais pasikeitimais".
Parko gyvūnų veterinarijos klinikos vadovas Xu Dianju (Siu Diandziu) pasakojo, kad darbuotojai pakeitė ir arklių išvaizdą - jie buvo išdažyti spalvotais dryžiais, kad atrodytų kaip zebrai.
Tačiau gyvūnų apsaugos pareigūnų naujametiniai parko pokštai visai nedžiugina.
"Jei bus įrodyta, kad šis parkas su gyvūnais pasielgė netinkamai, imsimės reikiamų veiksmų jiems apsaugoti", - teigė Šenjango Laukinių gyvūnų apsaugos stoties direktorius Zhu Chengwei (Džu Čengvėjus).
Pasak jo, norint sužinoti, ar gyvūnų išdažymas jiems pavojingas, reikėtų atlikti mokslinius tyrimus.
Liaoningo universiteto gamtos mokslų fakulteto profesorius Liu Mingyu (Liu Mingjus) pažymėjo, kad žalos gali padaryti dažuose esantys cheminiai komponentai.
"Ar nudažymas kenkia gyvūnų psichikai, galima pastebėti iš jų reakcijos pasikeitus kailio spalvai, - teigė Liu Mingyu. - Apskritai kalbant, beždžionės šokinėja, jei džiaugiasi, ir būna blogos nuotaikos, jei dėl kažko nusimena".
Šenjango safarių parko Laukinių gyvūnų priežiūros departamento direktoriaus pavaduotojas Song Yanzhu (Song Jandžus) teisino šią praktiką, teigdamas, kad darbuotojai parinko pačius geriausius dažus, kokius tik galėjo, tačiau nurodyti jų pavadinimo nesutiko.
"Beždžionės neturi įpročio laižyti kailį, taigi dažai į jų burną nepateks, - sakė Song Yanzhu. - Nudažytos beždžionės nesijaudino ir nerodė kokių nors ypač keistų emocijų".
Beždžionės yra neatsiejama tūkstantmečio Kinijos paveldo dalis - ne tik kaip laukinės gamtos atstovės, bet ir kaip mitų bei grožinės literatūros personažai ir visuotinai vertinamas brangus kulinarinis delikatesas.
Atėjus Beždžionės metams, visur galima išvysti šio gyvūno atvaizdų.
Naujienų agentūra "Xinhua" savo tinklalapyje demonstruoja apie 30 neįprastų beždžionių nuotraukų, kuriose šie gyvūnai dėvi akinius, rūko cigaretę, glaudžia prie lūpų "Coke" skardinę ar net brązgina gitarą.
AFP-BNS