Pagaliau ir Rytų pasaulis atšventė Naujuosius metus. Sausio 21-ąją prasidėjo oficialieji Beždžionės metai. Kinai Naujuosius metus švęs dar gerą savaitę - iki mėnulio fazės pasikeitimo. Astrologai sako, kad Beždžionės metai sunkiai prognozuojami ir gali atnešti daug netikėtumų. Gelbės humoro jausmas, mokėjimas pasijuokti iš savo silpnybių. Spėjikai sako, kad laimingas skaičius - 8 ir net nurodo, kad perspektyviausios šalys - Vengrija, Portugalija, Egiptas, JAV, Sudanas, Marokas, Vietnamas. Lietuvos tarp jų nėra. Beždžionėms mes nepatinkame.
Atrodo, kad greitai sausio 1-ąją Naujuosius metus pasaulyje švęs mažuma gyventojų. Jau šiemet sausio 13-ąją pagal Julijaus kalendorių Naujuosius metus šventė ne tik pravoslavai, bet ir Šveicarijoje gyvenantys Auserodeno protestantai. Rusijoje mažėjant komunistuojančiųjų, šiemet pagal senąjį kalendorių Naujuosius sutiko net 63 procentai gyventojų. Tad jei atmesim rytiečius, pravoslavus, protestantus, sausio 1-oji švente taps tik europiečiams. Istorijos ratas sukasi.
O tuo tarpu lietuviai sekmadienį pažymėjo pusiaužiemį. Pusiaužiemio dieną pranašauja barsukas, kuris tądien pabunda iš žiemos įmygio ir išlindęs iš urvo, pasižvalgęs nusprendžia kas lemta likusiai žiemos daliai. Kaip pasakoja seni žmonės, barsukui svarbiausia - Saulė. Jei diena saulėta ir žvėrelis mato savo šešėlį, jis žino, kad žiema būsianti dar ilga. Todėl grįžta į guolį ir gulasi ant kito šono - dar miegoti ir miegoti. Jei diena apniukus barsukas gulasi ant to paties šono, nes žiemos likę nedaug.