Marijampolėje esančio Mokolų gatvės 73-iojo namo gyventojai 1993 metais įkūrė daugiabučio namo savininkų bendriją (DNSB) "Gulbė". Jos pirmininku buvo išrinktas Ervydas Lukoševičius, Marijampolės 2-osios vidurinės mokyklos darbų mokytojas. Bendrijos įstatais, be kita ko, buvo numatyta, kad sukauptas bendrijos lėšas pirmininkas gali naudoti tik pagal DNSB narių visuotinio susirinkimo suteiktus įgaliojimus. Kurį laiką taip ir buvo.
Praėjus keleriems metams namo gyventojai vienas per kitą pradėjo įtarinėti, kad bendrijos sukauptos lėšos, skirtos namo eksploatacijai, kažkur mįslingai pradingsta, nes namas sparčiai sensta, o pirmininkas nieko nedaro.
Teisėsaugininkams patikrinus E. Lukoševičiaus vykdytą bendrijos pirmininko veiklą, tapo aišku, kad vyras aplaidžiai tvarkė bendrijos dokumentaciją - nepildė kasos išlaidų orderio, kasos knygos, apie išlaidas pasižymėdavo tik kontorinėje knygoje. Dokumentų toms išlaidoms pagrįsti teisėsaugininkai nerado. E. Lukoševičius aiškino bene penkerių metų senumo bendrijos dokumentus... išmetęs į makulatūrą rinkusią mašiną, nes nežinojęs, kad reikia viską ilgai saugoti.
Kaip "Akistatai" sakė baudžiamąją bylą dėl E. Lukoševičiaus veiklos tyrę pareigūnai, ši istorija atskleidė, kad tik nedaugelis DNS bendrijų gyventojų žino, jog dalis jų sumokėtų mokesčių už komunalinius patarnavimus grįžta į bendrijų sąskaitas kaip nuolaidos, kurias suteikia kai kurios komunalines paslaugas teikiančios įmonės. Štai "Sūduvos vandenys" nuo surinktos sumos "Gulbei" taikydavo 3, "Marijampolės šilumos tinklai" - 2, "Marijampolės elektros tinklai" - 5 procentais mažesnį tarifą. (Nuolaidos taikomos visoms bendrijoms pagal konkrečius šalies Vyriausybės nutarimus.) Teisėsaugininkai nustatė, kad dėl nuolaidų susidaręs pinigų skirtumas E. Lukoševičiaus vadovautoje bendrijoje tiesiog "išgaravęs". Pavyzdžiui, vien šilumos tiekėjai per tuos aštuonerius metus "Gulbei" buvo grąžinę per 900 litų. "Nugaravo" ir per 6 000 litų, surinktų iš gyventojų eksploatacijos išlaidoms.
Dar iki teismo E. Lukoševičius, kaip pasitikėjimą praradęs pirmininkas, gyventojų buvo nušalintas nuo pareigų. Bendrija išsirinko naują pirmininkę. Nors buvęs pirmininkas, sėdęs į teisiamųjų suolą, nenorėjo pripažinti savo kaltės ir tikino visus gyventojų pinigus naudojęs tik bendrijos reikmėms, kitaip nustatęs Marijampolės rajono apylinkės teismas paskyrė E. Lukoševičiui vienerių metų ir trijų mėnesių bausmę už aplaidžiai ir apgaulingai tvarkytą dokumentaciją ir už patikėto svetimo turto iššvaistymą. Paskirtoji bausmė lygtinė - atidėta dvejiem metams. Per šį laikotarpį nuteistasis įpareigotas atlyginti bendrijai padarytą beveik 17 000 litų žalą. Tikėdamasis švelnesnio ir jam palankesnio nuosprendžio E. Lukoševičius pateikė skundą Kauno apygardos teismui.