• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius teigia, kad ne sunkios užduotys, o vis didesnis laikančiųjų valstybinius brandos egzaminus skaičius, moksleivių ir jų tėvų siekis patekti į aukštąją mokyklą, lemia nemažą neišlaikiusiųjų procentą.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį ministrui teko atsakyti į Seimo narių klausimus, susijusius su valstybinių brandos egzaminų rezultatais. Seimo narys profesorius Justinas Karosas suabejojo, ar valstybinių egzaminų užduotys specialiai neapsunkinamos, siekiant sumažinti gerai išlaikiusiųjų skaičių.

REKLAMA

Ministras A. Monkevičius, pripažino, kad gal dar ne visai tobula egzaminų sistema, tačiau tai, kas sukurta, "yra nemažas Lietuvos valstybės laimėjimas švietimo srityje".

"Nacionalinė egzaminų sistema žymiai objektyviau įvertina moksleivių žinias ir yra žymiai socialiai teisingesnė", sakė A. Monkevičius, lygindamas naująją sistemą su senąja.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras taip pat pažymėjo, kad valstybiniai egzaminai kartu yra ir stojimo į aukštąsias mokyklas egzaminai. Iš čia, anot jo, ir kylančios problemos.

"Lietuvoje į aukštąsias universitetines mokyklas stoja apie 78 proc., o į visas aukštąsias gerokai per 80 proc. tais metais baigusių moksleivių. Ar gali būti visuomenėje tiek žmonių, kurie pasirengę studijuoti aukštojoje mokykloje?", retoriškai klausė ministras. Pasak jo, aukštųjų mokyklų dėstytojai išsako daug abejonių dėl nemažo pradėjusiųjų studijas skaičiaus. Kalbėdamas apie tokius studentus A. Monkevičius sakė, kad labai daug aukštosiose mokyklose "neturinčių noro, sugebėjimo dirbti".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats moksleivių ugdymo turinys, mažinant jame faktologijos kiekį, didinant dėmesį žinių taikymui, analizei, pasak ministro, turėtų pakisti per 6-8 metus. Ministerija jau pradėjo rengti naujas programas. Šiuo metu moksleiviai mokomi pagal programas, parengtas prieš 8 metus.

Šias metais matematikos egzamino neišlaikė daugiau kaip 16 proc., lietuvių kalbos interpretacijos - per 8 proc., lietuvių kalbos testo - daugiau kaip 16 proc., istorijos - 11 proc., anglų kalbos - daugiau kaip 6 proc. visų valstybinius brandos egzaminus laikiusių moksleivių.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų