Tai, kad telefonu kalbantys vairuotojai rizikuoja ne tik savo, bet ir kitų sveikata ir net gyvybe, žinoma jau seniai. Daugelyje šalių draudžiama vairuojant naudotis mobiliuoju ryšiu be specialios (“laisvų rankų”) įrangos.
Tačiau naujausi amerikiečių atlikti tyrimai rodo, kad nepriklausomai nuo to, ar vairuotojai naudojasi “laisvų rankų” galimybe, ar ne, kalbantis telefonu jų regėjimo kampas labai susiaurėja, o dėmesys nusilpsta.
Jutos valstijoje (JAV) vykdytų tyrimų, kuriuose dalyvavo 20 savanorių, metu buvo nustatyta, kad kalbantis telefonu visas dėmesys sutelkiamas į tai, kas vyksta tiesiai prieš vairuotojo akis, o vadinamoji šoninė rega išvis “išjungiama”. Eksperimentų metu vairuotojų dėmesys buvo tikrinamas imituojant keliuose ir gatvėse įprastas situacijas, kai iš už kampo netikėtai į kelią išvažiuoja transporto priemonės, gatvę taikosi pereiti pėstieji, keičiasi šviesoforų signalai, kelio žymėjimas ir t.t. Tyrėjai analizavo į dvi grupes padalytų vairuotojų elgesį: vieni vairuodami naudojosi telefonu, o kiti visą dėmesį skyrė tik keliui. Paaiškėjo, kad kalbančių telefonu reakcija buvo maždaug 20 proc. lėtesnė, o kai kurie vairuotojai net 50 proc. atvejų nespėdavo sustabdyti mašinos netikėtai užsidegus raudonam šviesoforo signalui. Be to, rezultatai nuvils ir reklamos davėjus - mobiliuoju ryšiu besinaudojantys vairuotojai dukart blogiau prisiminė pakelėje matytus reklaminius skydus.