"Prieš porą metų beveik visuose laikraščiuose buvo plačiai rašoma apie Merkinės piramidę. Tada vieni sakė, kad ji stebuklinga ir joje galima išsigydyti beveik visas ligas, o kitų nuomone - piramidės statyba - šarlatanų darbas. Per tuos metus aistros nurimo, tačiau šiomis dienomis televizijos vėl rodo tą pačią piramidę ir kalba apie stebuklus. Ar galima tuo tikėti?"
Steponas Butautas Panevėžys
Tikėti ar ne - kiekvieno asmeninis reikalas. "Akistata" ir anksčiau rašė ir dabar laikosi tos pačios nuomonės - stebuklų gyvenime nebūna. Jie tik pasakose. Paprastai visokiais ekstrasensais, stebukladariais tiki nestabilios psichikos žmonės. Ir dabar per televizijas kelis kartus rodė Laimą Paksienę, kuri džiūgauja, kad Merkinėje randa ramybę. Anksčiau ta pati ponia viešai gyrė burtininkę iš Gruzijos - Leną Lolašvili. Pasiklausius ponios Laimos ir kitų, galima padaryti vieną išvadą: dažniausiai visokiais stebukladariais ir jų daromais stebuklais tiki tie patys žmonės. Ir jie galbūt mato tuos stebuklus, galbūt pagerėja ir jų sveikata. Bet tai susiję ne su kuo nors antgamtišku, bet su psichologine tų žmonių savitaiga.
Gi piramidės visą laiką žmonėms kėlė pagarbą. Daug kas tiki mistinėmis didingų pastatų galiomis. Kaip tikėjo ir jų statytojai, vadinę piramides amžinybės namais. Kai kurie piramidžių savybes tyrinėjantys mokslininkai sako, kad skirtingos geometrinės formos gali koncentruoti energijos srautus, tačiau jie jokių gydomųjų savybių neturi. Kiti teigia atvirkščiai.
Vienoje Garsifiro klinikoje (JAV) iš aliuminio pagamintos 72 nedidelės piramidės, pakabintos palatų palubėse, padeda sveikti ligoniams. Čekų inžinierius Drablas yra užpatentavęs išradimą, kuriame teigia, kad piramidėje pasigalanda skutimosi peiliukai. Jis taip pat nustatė, kad piramidės formos skrybėlės ir kareiviškos kepurės teigiamai veikia jas nešiojančiųjų sveikatą. Panašiai į pasaulio šalis suorientuotos piramidės išvalo vandenį, užmuša mikrobus ir neleidžia senti produktams. Jau prieš šimtmetį 11 metrų aukščio piramidę savo dvare, netoli Toržkų miesto(Rusija), buvo pasistatęs grafas Lvovas. Toje piramidėje buvo įrengtas vyno rūsys. Visi labai gyrė grafo vyną. Rusijoje, Kuboje, kitose šalyse pastatyta daug piramidžių, kurios padeda apsivalyti gamtai, tose vietose ozono sluoksnis yra normalus. Taip kad Merkinės piramidė nėra joks unikumas. Tik jos statytojas Povilas padarė klaidą, priskirdamas sau dieviškų galių. Niekur kitur piramidžių galia nesiejama su tikėjimu ir Dievu.
O kas gi iš tikrųjų yra tos piramidės? Mes daugiausia žinome apie Egipto, Meksikos piramides, tačiau jų yra ir Japonijoje, ir Kinijoje, ir Peru.
Pats piramidžių statybos procesas iki šiol neįmintas. Tuo laiku, kai buvo statomos piramidės, nebuvo nei plieninių trosų, nei kranų, nebuvo net paprasčiausių metalinių įrankių. Bet statytojai pakėlė į aukštybes milijonus tonų akmenų ir sudėjo juos milimetrų tikslumu. Net su šiuolaikine technika tai padaryti būtų labai sunku. Šiuolaikinis mokslas dar negali atsakyti į klausimą, kam gi buvo pastatyti tie gigantiški statiniai. Vyrauja nuomonė, kad tai faraonų kapai. Bet kam statyti 150 metrų aukščio kapą? Žodžiu, šiuo metu yra apie 30 versijų, kuriose aiškinama, dėl ko buvo statomos piramidės. Kartais jos net prieštarauja viena kitai. Realiausia versija, kad prie piramidžių statybų rankas pridėjo ateiviai. 1976 metais amerikiečių kosminis aparatas "Vikingas" forografavo Marso paviršių. Nuotraukose aiškiai matosi į Egipto sfinksą panašus akmeninis veidas ir daugybė piramidžių. 20 metų mokslininkai suko galvas prie šių nuotraukų ir galų gale oficialiai pripažino, kad ir Sfinksas, ir piramidės egzistuoja ir Marse.
Mokslininkai, tyrinėję Egipto piramides, rado neaiškios struktūros kažkokios būtybės piešinį. Taip pat yra rasta piešinių, vaizduojančių ateivių laivą.Piramidėse rasta radioaktyviojo smėlio, kuris kelia didelę radiaciją, nuo kurios prasideda įvairūs sutrikimai, pradeda neveikti įvairūs prietaisai.
Tutanchamono kapo legenda
1922 metų lapkričio 26 dieną anglų archeologas Hovardas Karteris ir jo darbų finansuotojas lordas Karnarvonas įėjo į jauno faraono, valdžiusio Egiptą nuo 1352 iki 1343 metų prieš mūsų erą, kapavietę. Netrukus jo vardas - Tutanchamonas - tapo žinomas visame pasaulyje. Kapavietėje buvo rasta krūvos aukso, iškilmių vežimų, baldų, daugybė brangenybių tarp kurių ir auksinė faraono kaukė. Paties Tutanchamono kūnas susuktas į drobę buvo rastas kitame kambaryje. Jo sarkofagą saugojo Anubis - mirusiųjų dievas. Beje, archeologai kasinėdami tikriausiai matė užrašą ant Gizos piramidės: "Mirtis greitais žingsniais pavys tą, kuris sudrums faraono ramybę", tačiau nekreipė į tai dėmesio. O be reikalo. 1923 metų pavasarį mirė lordas Karnarvonas. Po jo mirė dar keli piramidžių tyrėjai: amerikietis Meisas, anglų verslininkas Vulfas ir dar keletas kitų. Tada jau dauguma prakalbo, kad Tutanchamono kapo prakeikimas nėra vien mitas. Prie įėjimo į jo kapavietę buvo atrastas dar vienas užrašas: " Mirtis kaip žąsiai nusuks sprandą kiekvienam čia įėjusiam".
Yra keletas šių mirčių paaiškinimų. Vieni teigia, kad žmones galėjo pražudyti karštinė, sukelta grybo bakterijų, kadangi dauguma žmonių mirė nuo karštinės.
Kiti mano, kad senovės šventikai naudojo kažkokius nuodus, kad apsaugotų mirusiuosius. Kapuose buvo mažai oro, todėl nuodai galėjo išsilaikyti labai ilgai. O kai žmonės atidarė kapavietę, prisilietė prie daiktų, nuodai vėl pradėjo veikti. Kai kuriais atvejais tai galėjo nulemti mirtį.
Trečioji versija - bakterija. Kai kurie atradėjai mirė nuo pneumonijos, kurią galėjo sukelti bakterija. Pasak kai kurių žmonių, mumijos augina mikrobus, kurie galėjo užkrėsti žmones, tyrinėjusius kapavietes.
Pati paslaptingiausia versija - prakeikimas. Daug žmonių tikėjo, jog faraonų kapai yra užkeikti. Jie tikėjo: jei įeini į faraono kapą - esi pasmerktas mirti.
Yra tikslūs duomenys apie tai, kiek žmonių dalyvavo Tutanchamono kapo atidaryme ir kiek jų mirė. Laidojimo rūmų atidaryme dalyvavo 26 žmonės, per dešimt metų iš jų mirė 6. Sarkofago atidaryme dalyvavo 22 žmonės, iš jų per tiek pat metų mirė 2. O mumijos išvyniojime dalyvavo dešimt žmonių, iš jų per dešimt metų nemirė nė vienas.
Beje, mirė ne tik susiję su Tutanchamono kapu. 1993 metais Gizoje buvo atidengtas faraono Peteti ir jo žmonos kapas. Jame buvo toks užrašas: "Didžioji deivė Hator du kartus nugalės tą, kuris išniekins šį kapą". Netrukus kasinėjimų vadovas mirė nuo širdies smūgio. Jo kolegos archeologo namas sugriuvo per žemės drebėjimą. Po to nukentėjo fotografas. Galų gale traukinys, kuriuo buvo vežamos relikvijos iš kapo, nuvirto nuo bėgių.
Taip kad piramidės nėra jau taip nepavojingos. Prancūzų mokslininkai Gizoje virš sarkofago atrado keistą struktūrą, panašią į avilį. Ji susideda iš keturių vienodos formos, bet skirtingos sudėties elementų. Sudėti vienas ant kito jie sudaro galvaninį elementą, kuris skleidžia stiprią vibraciją. Ją užregistruoja ne tik prietaisai, bet ir švytuoklė. Egipto žyniai mokėjo šią vibraciją modeliuoti ir jos pagalba gydė žmones. Šią vibraciją galima panaudoti ir blogam.