• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisingumo ministro Petro Baguškos įsakymu sudaryta komisija iki spalio 2 dienos turės ištirti aplinkybes, susijusias su Šiaulių antstolio Arturo Bložės veikla ir jam pareikštais įtarimais baudžiamojoje byloje.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos antstolių rūmų rugsėjo 8 dieną išplatintame viešame pareiškime teigiama, ministro įsakymas sustabdyti antstolio A.Bložės įgaliojimus pasirašytas praėjus daugiau kaip dvejiems metams nuo ikiteisminio tyrimo pradžios, nors visos tiriamos aplinkybės Teisingumo ministerijai buvo žinomos nuo 2004 metų rudens. Antstolių rūmų atstovai taip pat tvirtina, kad drausminio poveikio priemonei prilygstantis sprendimas buvo priimtas už akių, neišklausius paties antstolio A.Bložės paaiškinimų. Minėtame Antstolių rūmų pranešime prezidiumas taip pat kviečia ministrą kuo skubiau įsigilinti į problemą ir apsvarstyti galimybę atšaukti rugsėjo 7 dienos įsakymą. Jei šis įsakymas liks galioti, anot Lietuvos antstolių rūmų, antstolis A. Bložė bus priverstas siekti įsakymo panaikinimo teismo keliu.

REKLAMA

"Klausimai ir skundai dėl antstolio A.Bložės veiklos ir jo reputacijos buvo žinomi jau seniai, tačiau šiandien privalome išsiaiškinti ir paaiškinti visuomenei, kodėl taip ilgai neragavo nei atsakingi Teisingumo ministerijos darbuotojai, nei Antstolių rūmai?" - klausimu į Lietuvos antstolių rūmų pareiškimą atsakė ministras P.Baguška. "Dėl antstolio A.Bložės veiklos turėjo būti sureaguota anksčiau", - savo poziciją ketvirtadienį išdėstė ministras P.Baguška. Todėl ministro sudaryta komisija ir aiškinsis, kodėl buvo taip vėlai sureaguota į pranešimus apie įtarimus antstoliui, ir kodėl nebuvo jokios reakcijos anksčiau nei iš ministerijos pareigūnų, nei Lietuvos antstolių rūmų atstovų.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos antstolių rūmų nuomone, antstolio įgaliojimu sustabdymu padaryta didžiulė žala ne tik antstolio A.Bložės, bet ir visos antstolių institucijos reputacijai. Tačiau, anot teisingumo ministro Petro Baguškos, "tokia žala antstolių institucijos reputacijai, Teisingumo ministerijai ir Lietuvos valstybei tikrai atsirado dėl kitų priežasčių". Visų pirma, anot teisingumo ministro, buvo pavėluotai reaguota į susidariusią situaciją, kai asmuo, kurio veiksmai tiriami baudžiamojo proceso tvarka, dvejus metus tęsė savo veiklą vykdydamas valstybės deleguotas funkcijas.

Beje, šių metų rugpjūčio 7 d. Šiaulių miesto apylinkės prokuratūroje buvo surašytas pavedimas proceso dalyviams pranešti apie ikiteisminio tyrimo pabaigą ir supažindinti su visa ikiteisminio tyrimo medžiaga. Rugsėjo 7 d. antstolis A.Bložė asmeniškai pristatė į ministeriją savo prašymą skirti pavaduojantį antstolį ir pastarojo sutikimą pavaduoti. Todėl Lietuvos antstolių rūmų teiginys, kad antstolis A.Bložė apie savo kaip antstolio įgaliojimų sustabdymą sužinojo "tik iš visuomenės informavimo priemonių" neatitinka tikrovės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų