• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pažįstu ne vieną žmogų, kuris iš kompiuterio pageidauja tik rašomosios mašinėlės funkcijų, na, retkarčiais dar galimybės išsiųsti elektroninį laišką. Galima šaipytis iš tokių spartiečių, bet galima ir užjausti: jei nesinori naudoto kompiuterio, teks gerokai papurtyti piniginę už naujo gigahercus ir gigabaitus. Kurie taip ir liks nepanaudoti.

REKLAMA
REKLAMA

Rašomųjų mašinėlių skerdynės, kurias prieš keliolika metų visame pasaulyje pradėjo asmeniniai kompiuteriai, baigėsi totaline skaitmeninės technikos pergale: šiandien mechaninę mašinėlę galima susižvejoti nebent antikvariatuose, sendaikčių turguose, per skelbimus laikraščiuose ar iš kitų rezervatų. Tačiau laiko ratas apsisuko: pralaimėjusieji jau rengia atsakomąjį smūgį. Tiesa, kol kas naujos kartos rašomosios mašinėlės taikosi ne į biurų stalus, bet į mokyklų suolus.

REKLAMA

JAV bendrovė “AlphaSmart” (http://www.alphasmart.com) ką tik pristatė patį naujausią savo produktų, kuriuos vadina alternatyva nešiojamiesiems kompiuteriams, atstovą “Neo”. “Matricos” herojaus vardas jam, ko gero, suteiktas neatsitiktinai: būtent su šia skaitmenine “rašomąja mašinėle” bendrovė sieja viltis užkariauti moksleivių, jų tėvų, mokytojų, studentų ir dėstytojų simpatijas.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia “Neo” nebrangus - kainuoja 229 JAV dol., o perkant didesnį skaičių (300 vnt. ir daugiau) atpinga iki 205 dol. Antra, jis puikiai pritaikytas moksleivių ir studentų rašto darbams - klasėje, auditorijoje, bibliotekoje ar namuose. “Neo” sveria 910 gramų, yra atsparus mechaniniam poveikiui, lengvai telpa į kuprinę ar rankinę (dydis 31,5x24,7x4,5 cm) ir turi tik tai, kas iš tiesų reikalinga darbui: visavertę QWERTY klaviatūrą, teksto redagavimo ir failų tvarkymo įrankius, bevielio (“IrDA”) ir laidinio (USB) ryšio su spausdintuvu ar asmeniniu kompiuteriu jungtis, ištvermingas baterijas (su 3 AA tipo elementais be pakeitimo gali veikti daugiau nei 700 valandų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

14,3x3,75 cm dydžio nespalviniame LCD ekrane pagal pasirinkimą gali būti atvaizduojamos dvi, trys, keturios, penkios arba šešios renkamo ar redaguojamo teksto eilutės. Vartotojas pagal pageidavimą gali keisti “Neo” šrifto dydį. Nors vidinė įrenginio atmintis atrodo itin kukli - 2 MB “SmartApplet” programėlių rinkiniui ir 512 KB vartotojo duomenims, jos pakanka šimtams puslapių surinkto teksto išsaugoti.

REKLAMA

Speciali programinė įranga leidžia mokytojui ar dėstytojui bevieliu ryšiu “susirinkti” visų klasėje ar auditorijoje esančių “Neo” vartotojų parašytus kontrolinius darbus ar kitas atliktas užduotis. “Neo” suderinamas ir su “Mac“, ir su “Windows” OS naudojančiais asmeniniais kompiuteriais, tad mokykloje atliekamas užduotis ar paskaitos konspektus galima persikelti į stacionarų namų kompiuterį.

REKLAMA

Kitaip nei kiti “AlphaSmart” gaminiai, turintys ne tik QWERTY klaviatūras, bet ir “Wi-Fi” bevielį ryšį, taip pat programinę įrangą, suteikiančią galimybę naudotis elektroniniu paštu, “Neo” skirtas tik šiuolaikinės rašomosios mašinėlės, turinčios svarbiausias teksto redagavimo priemones, funkcijoms atlikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įdomu, kad gamintojas jį siūlo ne tik kompiuterio klaviatūra besimokantiems spausdinti mokinukams, bet ir judrų darbą dirbantiems profesionalams, kuriems reikia patogios rašymo priemonės už kelis kartus mažesnę nei nešiojamojo kompiuterio kainą.

“AlphaSmart” yra pritaikiusi “Neo” programinę įrangą prancūzų, vokiečių, olandų, ispanų, švedų, italų ir kitoms kalboms, tikėdamasi atkreipti ir europiečių dėmesį į patogų, paprastą ir palyginti nebrangų būdą paversti tekstą elektroniniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų