Ar tai, kad vyrai darbe privalo nešioti kaklaraištį, yra jų diskriminavimas? Atsakymo į šį klausimą nuo pirmadienio (02.24) ieško Mančesterio darbo bylų teismas.
Valstybės tarnautojas Matthew Thompsonas padavė į teismą Didžiosios Britanijos darbo ministeriją, piktindamas tuo, kad darbe jis privalo būti apsirengęs kostiumu ir ryšėti kaklaraištį. Tuo tarpu jo kolegės Stokporto darbo biržoje gali rengtis kaip nori, net marškinėliais trumpomis rankovėmis.
"Aš retai susiduriu su interesantais, - ieškovas pirmadienį sakė laikraščiui "Times". - Instrukcijos dėl aprangos yra beprasmės. Kodėl man grasinama atleidimu iš darbo, jei nenešiosiu kaklaraiščio?". Darbo ministerijos atstovas spaudai į tai atsakė, jog įstaigos įvaizdis visuomenės akyse labai priklauso nuo to, kaip rengiasi jos darbuotojai. Todėl atitinkamos instrukcijos dėl aprangos esančios reikalingos.
Pernai į pirmuosius Didžiosios Britanijos laikraščių puslapius buvo patekęs Dennis Fitzpatrickas iš Birmingemo, kuriam jo valstybinės įstaigos administracija buvo uždraudusi rodytis darbe su džinsais. Tada jis į darbą ėmė eiti pasirišęs margą kaklaraištį ir apsimovęs škotišką sijoną: "Dėl to jie nepriekaištavo, nors atrodžiau kaip kaliausė".
Per patį interneto ir biržos bumą Londono Sityje, didžiausiame Europoje finansų rajone, buvo kiek sušvelnintos bankininkų ir maklerių aprangos taisyklės, bet dabar vėl galioja senoji griežta tvarka. Anot vadovų ir mados kritikų, tik nedaugeliui pavykdavo rengtis laisvalaikio drabužiais taip, kad atrodytų švariai ir tvarkingai.
dpa-ELTA