Vieną dieną Šiaulių rinktinės pasieniečiai sulaikė automobiliu "Audi 100" vykusį 48 metų Šiaulių gyventoją. Pas jį buvo rasta, kaip įtariama, suklastota lenkiška sąskaita už paslaugas.
Netrukus kitoje miesto gatvėje pasieniečiai sulaikė automobilį "Honda Accord" vairavusį 42 metų Radviliškio rajono gyventoją. Pas jį rastas ir paimtas lenkiškas kuro pirkimo čekis, kuris, kaip įtariama, taip pat padirbtas.
Įtardami dokumentų klastojimu, tą pačią dieną VSAT Šiaulių rinktinės operatyvininkai atliko kratą 74 metų šiauliečio bute. Čia aptikta kompiuterinė ir dauginimo įranga, skirta dokumentams padirbinėti, daugybė klastojimui parengtų dokumentų ruošinių, jau padarytų klastočių. Pasieniečiai nustatė, kad klastotojai gamino prancūziškus, lenkiškus, baltarusiškus, vokiškus, rusiškus, lietuviškus ir įvairius kitų šalių dokumentus.
Pastaruoju metu tai ne pirmas atvejis, kuomet Šiaulių pasieniečiai išaiškina dokumentų klastojimo vietas. Vasario pradžioje Šiauliuose pasieniečių sulaikytus 3 tris asmenis, dideliais kiekiais klastojusius įvairius dokumentus, teismas yra leidęs suimti 3 mėnesiams.
Pasieniečių duomenimis, šių 3 šiauliečių platintos klastotės buvo naudojamos neteisėtam užsieniečių gabenimui per valstybės sieną. Padirbtais dokumentais, kaip manoma, būdavo aprūpinami ir neteisėtai Europos Sąjungos valstybėse atsidūrę trečiųjų šalių piliečiai.
Dar vieną dokumentų gaminimo fabrikėlį demaskavo policija. Areštinėje atsidūrė netikrų dokumentų gaminimu įtariamas vienos miesto įmonės programuotojas bei komiso paslaugas teikiančios įmonės direktorius.
Pasak Šiaulių policijos, jie veikė atsargiai ir konspiruotai, apie jų teikiamas paslaugas žinojo tik labai siauras jiems artimų žmonių ratas.
Policininkai atliko kratas ir rado suklastotų lietuviškų seno bei naujo pavyzdžio vairuotojų pažymėjimų (kai kurie jų dar nebuvo baigti klastoti), suklastotą vieno Lietuvos universiteto aukštojo mokslo baigimo diplomą, taip pat spaudų ir įvairios technikos, reikalingos tokioms klastotėms gaminti.
Dėl dokumentų klastojimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už šią nusikalstamą veiką numato iki 4 metų nelaisvės.
Didelę darbo patirtį turinčius pareigūnus nustebino tai, kad palyginti primityviomis priemonėmis buvo pagaminta gana neblogos kokybės dokumentų klastočių.