• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dantų žymės, kurias iškastiniuose kauluose paliko prieš 65 milijonus metų klajojęs po Madagaskarą dinozauras, akivaizdžiai įrodo, kad šis dinozauras buvo kanibalas, pranešė pasauliui trečiadienį (04.02) mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Jau ir anksčiau jie įtarė, kad taip galėjo būti, bet turėjo gana nedaug įrodymų, kuo mito anų laikų Žemės gyvūnai. Dabar JAV Minesotos koledžo Sent Polio mieste mokslininkai teigia, kad mėsėdžio Majungatholus iškastiniuose kauluose likusios dantų žymės, be jokių abejonių, įrodo, kad jas paliko jų pačių gentainiai.

REKLAMA

"Mes galime atmesti visus kitus tuo metu galėjusius greta būti plėšrūnus. Būtent Majungatholus rūšies nasrai paliko žymes savo giminaičio kauluose", - aiškino vienas mokslininkų Raymondas Rogersas.

Jo nuomone, pareikšta žurnale "Nature", šis atradimas atveria langą į dinozaurų elgsenos ir mitybos įpročių pasaulį. "Turime tikrą, aiškų vaizdą, ką prieš 65-70 milijonų metų padarė šis dinozauras", - teigia Raymondas Rogersas. Beje, pasak jo, dar galima būtų įtarti ir kitą dinozaurą - teropodą, lotyniškai vadinamą Coelophysis, bet faktai apie jį nėra pakankamai pagrįsti.

REKLAMA
REKLAMA

Įsitikinę, kad ir kaulai, ir dantys yra tos pačios dinozaurų rūšies padarų, Raymondas Rogersas, jo žmona Kristina Curry ir Davidas Krause iš Niujorko valstijos universiteto negali pasakyti, ar stipresnis įveikė gyvą silpnesnį, ar apgraužė jau rastą negyvą gentainį.

Anot mokslininkų, Afrikos rytų pakrantėje anuomet vyravo sausokas klimatas, maisto neturėjo būti daug. Visai realu, kad klestėjo kanibalizmas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Raymondas Rogersas primena, kad kanibalizmas gyvūnų pasaulyje nėra naujiena - toks reiškinys būdingas daugeliui rūšių - nuo vabzdžių iki liūtų, ėdančių savo rūšies individus. Tokio elgesio priežasčių esama daug - ir ekologinių, ir evoliucijos sąlygotų.

Madagaskaras laikomas mokslo informacijos lobiu, nes sala tapo izoliuota nuo žemyno prieš kelias dešimtis milijonų metų.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų