Praėjusią savaitę kilusi įtampa dėl policijos generaliniam komisarui Vytautui Grigaravičiui nepalankių vidaus reikalų ministerijos komisijos išvadų po truputį slūgsta. VRM ministras ir klerkai pamatę, kad komisaro užnugaris dar vis stiprus, traukiasi į šešėlį, kad vėl, suradę kokį nors kompromatą, pabandytų pulti komisarą. Tuo labiau, kad artėja generalinio komisaro penkerių metų kadencijos pabaiga. Vasario mėnesį prezidentas nuspręs, ar skirti Vytautą Grigaravičių antrajai kadencijai, ar ieškoti naujo kandidato.
Atpirkimo ožys
O kol kas Prezidentūra ryžtingai stojo policijos vadovo pusėn ir prabilo turinti įtarimų dėl mėginimų pakeisti komisarą. Praėjusią savaitę buvo paskelbtos VRM tarnybinio patikrinimo išvados, kuriomis pripažinta, esą, V. Grigaravičius, atleisdamas buvusį Vilniaus policijos vadovą Eriką Kaliačių, pažeidė kai kuriuos įstatymus. Susipažinęs su šiomis išvadomis prezidentas nemato pagrindo abejoti policijos generalinio komisaro veikla, ar įtarti jį profesiniu aplaidumu atleidžiant Vilniaus policijos vadovą. Dar daugiau - prezidentas neatmeta versijos, kad šio tyrimo išvadas galima vertinti kaip siekį parengti visuomenę policijos generalinio komisaro V. Grigaravičiaus pakeitimui. Šalies vadovą nustebino ir tai, kad VRM patikrinimo išvados ir oficialūs komentarai dėl pareigūno, kurį skiria ir atleidžia šalies vadovas, pirmiausia buvo pateikti visuomenei.
Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas irgi stojo komisaro pusėn. Jis sakė yra įsitikinęs, jog artėjant V. Grigaravičiaus vadovavimo policijai kadencijos pabaigai, neigiamos informacijos apie V. Grigaravičių daugės, nes yra norinčių į šį postą pasiūlyti savų kandidatų. Pasak A. Paulausko, mažai kam kyla abejonių dėl to, kad E. Kaliačių derėjo atleisti. Tačiau tai padaręs V. Grigaravičius tapo savotišku atpirkimo ožiu.
Atsargusis Gintarėlis
Pirmieji abu šalies vadovai pasisakę už V. Grigaravičių nepasakė, kam jis neįtinka. Nevyniodamas nieko į vatą tai padarė Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius. Kaip per spaudos konferenciją teigė konservatorius, su policijos vadovu nuosekliai kovoja visi Ministro pirmininko Algirdo Brazausko vadovaujamoje Vyriausybėje dirbę vidaus reikalų ministrai: Juozas Bernatonis, Virgilijus Bulovas ir dabartinis Gintaras Furmanavičius. Opozicijos lyderio manymu, valdantiesiems neįtinka policijos generalinio komisaro atkaklumas tiriant senas Kauno nusikaltimų, įvykdytų dar EBSW gyvavimo laikais, bylas. "EBSW istorijos atskleidimo baimė yra tai, kas vienija G. Furmanavičių, J. Bernatonį ir A. Brazauską į kovą prieš V. Grigaravičių", - tvirtino konservatorius.
Jo teigimu, "tai tik atsitiktinis lietuviškas sutapimas", kad, JAV sulaikius buvusį EBSW vadovą Gintarą Petriką, Lietuvos vidaus reikalų ministru tapo G. Furmanavičius - " asmuo susijęs su EBSW". Dar vienu atsitiktiniu sutapimu" parlamentaras ironiškai pavadino tai, jog pastarasis dabar aktyviai siekia iš pareigų pašalinti generalinį komisarą. A. Kubiliaus nuomone, reikėtų ištirti telefoninių pokalbių įrašus, kuriuose užfiksuoti G. Petriko pokalbiai su strategu "Gintarėliu", kuris, kaip spėjama žiniasklaidoje, gali būti G. Furmanavičius. Tačiau tie, kas klausė tuos įrašus, sako, kad gintarėlis buvo labai atsargus. Jis dažniausiai tik mykia, inkščia, aikčioja.
"Akistata" primena, kad daugiau kaip 80 milijonų litų indėlininkų pinigų iššvaistymu kaltinamas G. Petrikas, 7 metus slapstęsis nuo teisėsaugos, nuo 2004 metų pavasario laikomas Los Andželo kalėjime.
Gintaras Furmanavičius 1992-1996 metais dirbo "Žemprojekto" generaliniu direktoriumi. Tuo metu tai buvo svarbus EBSW padalinys.