Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl įtariamų aferų akcinėje bendrovėje "Lietuvos kuras". Tiriant ją gali paaiškėti, pagrįstai ar dirbtinai šių metų balandžio 27 dieną bendrovei buvo iškelta bankroto byla.
Kaip Eltai sakė vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Valerijus Rapšys, baudžiamoji byla iškelta įžvelgus dviejų kriminalinių nusikaltimų požymius: oficialaus dokumento suklastojimo ir panaudojimo bei piktnaudžiavimo ūkinėje-komercinėje veikloje.
Šie įtarimai grindžiami Policijos departamento ir Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų surinkta medžiaga. Tačiau tik atlikus visą tyrimą paaiškės, kokių motyvų vedami aferistai atliko nusikalstamus veiksmus ir kokie kaltinimai jiems gali būti pateikti, pabrėžė V. Rapšys.
Galimų aferų požymiai aptikti Olandijos kompanijos "Koepcke International Holdings B. V." iniciatyva. Būtent jos atstovai kreipėsi į ekonominę policiją dėl suklastoto įgaliojimo valdyti AB "Lietuvos kuras" akcijas, kurį, jų teigimu, neteisėtai įgijo Vidas Mekšrūnas ir dar vienas asmuo.
Pasak "Koepcke" atstovo Andrejaus Chomilevo, suklastoję įgaliojimą vykdyti ūkinę-komercinę veiklą šios kompanijos vardu Lietuvoje, valstybės interesams ir Lietuvos ūkiui aferistai padarė didelę žalą, kurios materialinė išraiška gali siekti dešimtis milijonų litų. Spėjama, kad inicijavus dirbtinį bankrotą, norėta išsisukti nuo skolų valstybei ir privačioms bendrovėms.
"Koepcke" atstovo manymu, šis ekonominis nusikaltimas yra viena didžiausių žinomų aferų Lietuvoje.
Valstybės turėtas 67,76 procento akcijų paketas už simbolinę vieno lito kainą daugiau kaip prieš pusantrų metų buvo parduotas Olandijos bendrovėms "Koepcke International Holdings B. V." ir "D. C. Berkel". 1999 metų spalio 29 dieną su Valstybės turto fondu buvo pasirašyta akcijų pirkimo sutartis. Tuo metu "Lietuvos kuro" skolos viršijo 130 milijonų litų.
Šių metų kovo pabaigoje įmonės šeimininkės kompanijos "Koepcke" atstovais prisistatę asmenys viešai paskelbė, kad iki tol "Koepcke" vardu veikę žmonės neturi įgaliojimų spręsti "Lietuvos kuro" reikalus. Dėl šio skandalo bendrovės veikla faktiškai buvo sustabdyta - "Lietuvos kuro" degalinės nustojo prekiavusios degalais.
Parengtinį baudžiamosios bylos tyrimą atlieka Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato Tardymo valdyba.