• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Privačios žemės savininkai paraiškas išmokoms už įveistus naujus miškus gauti turi pateikti nuo kovo 1 d. iki birželio 1 d. seniūnijose dirbantiems savivaldybės ar jos deleguotiems specialistams.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal numatomą šalies miškingumo didinimo programą, 2004-2006 metais mišku kasmet turėtų būti apsodinama vidutiniškai po 5 tūkst. ha, o 2007-2020 m. - po 7 tūkst. ha. 1 ha miško apželdinimas kainuoja apie 3 tūkst. litų.

REKLAMA

Todėl, pasak aplinkos viceministro Alberto Vasiliausko, Lietuvai labai svarbu gebėti pasinaudoti jai numatyta didele - apie 115 mln. Lt - Europos Sąjungos parama miškams veisti. Pagrindinė šios paramos dalis bus skiriama privačių žemių ar miškų savininkams, pateikusiems projektus naujiems miškams įveisti. Parama iškirstiems miškams atkurti nebus teikiama.

REKLAMA
REKLAMA

ES didžiausias kompensacijas numato skirti tiems savininkams, kurie žemės ūkio paskirties žemėje, užuot auginę kviečius ar bulves, sodins mišką. Jie net 20 metų už kiekvieną mišku apželdintos dirbamos žemės hektarą gaus vadinamąsias prarastų pajamų išmokas, kurių dydis priklausys nuo to, ar iki žemės apželdinimo mišku ji buvo dirbama, ar apleista.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Privačios žemės savininkams, ketinantiems joje įveisti mišką ir šiam tikslui artimiausiais metais gauti ES paramą, reikėtų suskubti savo valdą įregistruoti Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Taip pat jie turėtų deklaruoti visus žemės ūkio naudmenų bei pasėlių plotus (ir tuos, už kuriuos išmokos nenumatomos). Šiuos ir kitus svarbiausius reikalavimus nustato žemės ūkio ministro patvirtintos išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų administravimo bei kontrolės 2004 m. taisyklės.

REKLAMA

Jose numatoma, kad išmokos skiriamos tik už tas naudmenas, kurios 2003 m. birželio 30 d. buvo geros agrarinės būklės. Jeigu naudmenos šiuo metu apžėlusios krūmais, piktžolėmis, t. y. neatitinka išmokoms nustatytų reikalavimų, savininkui vertėtų tuoj pat pradėti jas kultūrinti - naikinti sumedėjusią augaliją ir net plynai suarti - ir šiuos darbus nuveikti iki birželio 30 dienos. Tik tokiu atveju jis gali tikėtis gauti išmokas už apleistų žemių apsodinimą mišku dar 2005 metais ar kiek vėliau.

REKLAMA

Išmokos miškui įveisti sudarys nuo 3383 Lt iki 5191 Lt už kiekvieną apsodintą hektarą priklausomai nuo želdinių rūšinės sudėties. Didelės išmokos penkerius metus bus mokamos už įveistų želdinių priežiūrą bei apsaugą: pirmaisiais metais - nuo 2665 Lt iki 3026 Lt už kiekvieną prižiūrimą hektarą, antraisiais ir trečiaisiais - nuo 340 Lt iki 680 Lt, ketvirtaisiais ir penktaisiais - nuo 272 Lt iki 612 Lt.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų