Tikrindami vienam suimtajam adresuotą pašto siuntinį, Alytaus pataisos namų pareigūnai aptiko tris mobiliojo ryšio telefonus su akumuliatoriais bei trumpą kroviklio laido galiuką su kištuku.
31 metų suimtajam Artūrui Kniševskiui maisto siuntinys atsiųstas iš Alytaus. Jame buvo vaisių ir daržovių, sausainių bei paltis lašinių.
Siuntinį tikrinusiam prižiūrėtojui lašiniai pasirodė įtartini. Jie buvo nuskenuoti jonizuojančios spinduliuotės principu veikiančiu introskopu.
Perpjovus paltį išilgai, aptiktas lipnia juodos spalvos juosta apvyniotas plokščias paketas, o jame - net trys mobilieji telefonai bei kroviklio kištukas su laidu. Telefonuose "Siemens A35", "Motorola T180" ir "Motorola TalkAbout" SIM kortelių nebuvo.
Nors užrašas ant siuntinio dėžutės tvirtina, kad jį siuntė alytiškė Asta Kniševskytė, pareigūnai neabejoja, kad ši pavardė pramanyta. Pats nuteistasis buvo labai nekalbus ir neigė ką nors žinąs apie siuntėją bei paslėptus telefonus. Pataisos namų pareigūnai įtaria, kad savo pavardę jis "pardavęs" kitam nuteistajam.
Šis tris kartus už vagystes bei plėšimą teistas marijampolietis Alytaus pataisos namuose atsidūrė dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Marijampolės rajono apylinkės teismo jam skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė baigsis 2006-ųjų liepą.
Pasak Kalėjimų departamento pranešimo, amerikiečių gamybos introskopas Alytaus pataisos namuose pradėtas naudoti neseniai - jis buvo įsigytas praėjusių metų pabaigoje. Analogiški prietaisai taip pat veikia Marijampolės pataisos namuose bei Kauno tardymo izoliatoriuje. Pirmasis iš įkalinimo įstaigų garsios bendrovės "Rapiscan Security Products, Inc." introskopą 2002-ųjų pabaigoje įsigijo Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas.
Alytaus pataisos namuose šiuo metu bausmę atlieka beveik pusantro tūkstančio ne pirmą kartą laisvės atėmimu už nusikaltimus baustų vyrų.