• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovoti su korupcija yra būdų, bet nėra noro

Su mano nuomone kas nors nesutiks, bet konservatorių Vyriausybės, G. Vagnoriaus vadovavimo laikais plačiai buvo atvertos durys korupcijai ir banditizmui. Aš manau, kad korupcija ir banditizmas tarpusavyje artimai susiję. Šiuo metu nieko nereiškia užmušti žmogų, apiplėšti bankomatą arba susprogdinti namą. Reikia užsakyti (galimas būdas per internetą), sumokėti atitinkamą sumą į nurodytą sąskaitą, ir užsakymas bus įvykdytas.

REKLAMA
REKLAMA

Puolame kaltinti teisėsaugą, bet ar daug ji gali padaryti? Nei mes, nei mūsų vaikai nesijaučia saugiai. Nemanau, kad būtų galima tvirtinti, jog gyvename saugiai, galėdami po darbų ramiai miegoti.

REKLAMA

Šiandien klausantis politinių partijų lyderių apie kažkokį bendrą susitarimą, kaip kovoti su korupcija, daugeliui mums sukelia juoką. Ar galima tuo patikėti? "Švogerių" valstybė, "tu man - aš tau". Kaip gali ponai atsisakyti to, kas juos saugo, tarnauja jiems, gina ir atleidžia kaltes. Yra pasiūlytas būdas, kaip pažaboti korupciją, bet nėra noro.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia reikia patikrinti, ar turtuoliai teisėtai įsigijo milijonais skaičiuojamą turtą. Labai paprastas būdas: gaunamo atlyginimo dydis ir įgyto turto vertė. Viską, kas įsigyta ne iš atlyginimo, reikia nedelsiant nacionalizuoti. Kito kelio nėra. Nemanau, kad tokiais veiksmais (manau, teisingais) pažeistume milijonierių teises. Didžiausia klaida būtų apeliuoti į sąžinę ir moralę. Ponai, nelaikykite mūsų visiškais neišmanėliais. Ar gali valdininkas, per mėnesį gaudamas 10 000 litų atlyginimą (per kadenciją, t.y. 4 metus, gautų 480 000), nusipirkti vilą, katerį, žemės prie ežero, namą, kainuojantį per milijoną, na, dar prabangų automobilį? Tokių valdininkų - ne vienas ir ne du. Paklausti, iš kur ir kokiu būdu sukaupė turtą, jie, be abejonės, atsakytų: "Pardavinėjau druską, štai jis - kepė kukurūzus, na, o draugas prekiavo metalais. Paklauskite kitko: "O kas tada vogė?" Kada atsiras drąsus žmogus, kuris šito paklaus?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aš ne prieš tuos, kurie turtingi - nemaža jų dalis rizikuodami daug kuo tapo turtingi (tokių aš pažįstu ne vieną). Kaip vertinti tuos, kurie prabuvę valdžioje vos porą metų, jau skaičiuoja milijonus? Tai didžiulė bėda, kuri kelia visuomenės nepasitenkinimą. Tokioje valstybėje, kurioje gyvena vos per 3 milijonus žmonių (atmeskime invalidus ir pensininkus, kurių apie milijoną), taip neturėtų būti. Per daug didelė socialinė nelygybė.

REKLAMA

Premjeras G. Kirkilas pareiškė - jeigu per metus nesumažės korupcijos, jis atsistatydins. Tai būtų neteisingas sprendimas. Korupcija nei per metus, nei per penkerius tikrai nesumažės, jeigu su ja nekovosime.

Ponai, mes, mirtingieji, jus labai gerai suprantame. Jums korupcija reikalinga kaip oras ir vanduo, jos dėka jūs tapote turtingais ir visagaliais. Patikėkite - viskam savas laikas. Premjere, nesiruoškite sudėti ginklų, nepasiduokite konservatorių įtakai. Atsiribokite nuo A. Kubiliaus ir jo šutvės, kurie, išskyrus nesantaiką ir rietenas, nieko daugiau nesugeba.

REKLAMA

Keistokai atrodo, kada šalies vadovas apsilankęs pajūrio zonoje, nustemba pamatęs nelegaliai statomus kotedžus. Į šalies vadovo pasiūlymą "kas pastatyta nelegaliai, turi būti nugriauta" valdininkai nekreipia dėmesio. Teismai sustabdo statybas, o jos vyksta, kotedžai pardavinėjami, kituose apsigyvena žmonės. O gal prezidentas nežino, kad gražiausios Lietuvos ežerų pakrantės aptvertos spygliuota viela? Tai netelpa į jokius rėmus. Nejaugi neturime jokių teisinių priemonių, kuriomis galima būtų pažaboti valdininkų savivaliavimą? Galima daryti prielaidą, kad aukščiausieji ir žemiausieji valdininkai susipynę į vieną nešvarių siūlų kamuolį.

V. Juodis iš Ukmergės

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų