* Chronišką knarkimą galima gydyti gomurio - ryklės, chirurginė procedūra, kurios metu įtempiami minkštojo gomurio ir ryklės audiniai. Galimas pašalinis efektas- balso tembro pakitimas.
* Dar vienas chroniško knarkimo gydymo metodas- į gomurį sušvirkščiama specialaus preparato, sutvirtinančio minkštąjį audinį. Ši metodika vadinama "snoroplastika" ("plastos" (graik.) reiškiančio "suformuotas" ir "snore" (angl.) - "knarkti").
* 2002 metais Oksfordo universitete atlikti tyrimai parodė, kad tradicinis kovos su nemiga būdas-skaičiavimas- nėra efektyvus. Tai yra tiek nuobodu, kad problemos ir rūpesčiai neišvengiamai iškyla paviršiun.
* Lovos čiužinys vidutiniškai "tarnauja" 8-10 metų. Per tą laiką jame susikaupia įvairių pavojingų medžiagų. Vienas tyrimas parodė, kad čiužinyje gyvenančios bakterijos gali būti staigios kūdikių mirties priežastimi.
* Suaugusi patalyninė blakutė be maisto gali išgyventi kone metus.
* Per metus amerikiečiams išrašoma 35 mln. receptų migdomiesiems vaistams. Per paskutiniuosius 4 metus suaugusiųjų (nuo 20 iki 44 metų), vartojančių migdomuosius vaistus, skaičius padvigubėjo.
* JAV kasmet įvyksta daugiau nei 100 autoavarijų dėl to, kad vairuotojai važiuodami užmiega.
* 1964 metais septyniolikmetis Rendis Garneris pasiekė pasaulinį nemiegojimo rekordą - jis nesudėjo akių 264 val. ir 12 min. Po to neprabusdamas jis išmiegojo 15 valandų.
* Dėl "siestos" ispanai vidutiniškai naktį miega 40 minučių trumpiau nei kiti europiečiai. Beje, pagal nelaimintų atsitikimų gamyboje skaičių Ispanija užima pirmąją vietą ES, o pagal darbo našumą-trečiąją nuo sąrašo pabaigos.
* Laikoma, jog žadinti lunatiką yra pavojinga. Tačiau įvertinant tai, kad lunatikai dažnai laipioja stogais ir daro visokius neįprastus dalykus, pavojus kyla tuomet, jei jų neprižadiname.
* Banginiai ir delfinai sugeba miegoti "pusiau" - jų smegenų pusrutuliai miega paeiliui, kad gyvūnas galėtų plaukioti ir kvėpuoti.
* Per visą savo gyvenimą žmogus regi sapnus vidutiniškai 6 metus, tačiau sapnų vaidmuo kol kas neaiškus.
Paruošė Vida VENCLOVIENĖ