MOTERS SVEIKATA

Klastinga liga guldo Lietuvos moteris: išduoda vos 1 simptomas

Endometriozė yra sudėtinga sveikatos būklė, kuriai būdinga gimdos gleivinės, vadinamos endometriumu, augimas už gimdos ribų. Ši būklė gali sukelti įvairius simptomus, nuo pilvo skausmo iki nevaisingumo. Endometriozė dažniausiai išsivysto vaisingo amžiaus moterims. „Apskaičiuota, kad 1 iš 10 vaisingo amžiaus moterų arba maždaug 200 milijonų moterų visame pasaulyje gali sirgti endometrioze“, – sako gydytoja ginekologė Rūta Maželytė.

5 dažniausi mitai apie gerąsias bakterijas: nustebsite

Veikiausiai apie probiotikus esate girdėję daugybę istorijų. Neretai manoma, kad gerosios bakterijos yra pervertinamos ir neturi jokios naudos mūsų sveikatai. Vis dėlto, moksliniai tyrimai atskleidžia tikrąją tiesą. Šį kartą norime išsklaidyti 5 populiariausius mitus apie probiotikus ir jų vartojimą. 1. Probiotikai neturi jokios įtakos sveikatai Mūsų žarnyne gyvena milijardai gerųjų bakterijų, dar vadinamų probiotikais.

Specialistė įspėja: nenuvertinkite gerųjų bakterijų svarbos

Atsiranda vis daugiau mokslinių tyrimų įrodančių mikrobiotos – bakterijų, virusų, grybelių, parazitų ir pirmuonių visumos organizme svarbą mūsų sveikatai. Pasirodo, kad nuo mikrobiotos gali priklausyti ne tik fizinė, bet ir emocinė žmogaus savijauta. Plačiau apie gerųjų bakterijų balansą organizme ir mikrobiotos svarbą pasakoja „InMedica“ šeimos gydytoja Sandra Liubinskienė.

Gydytojas papasakojo apie gerųjų bakterijų svarbą: tai žino ne visi

Geras virškinimas užtikrina ne tik reikalingų maistinių medžiagų ir vitaminų pasisavinimą, bet ir gerą bendrą savijautą, energiją ir nuotaiką. Tinkamą virškinamojo trakto veiklą užtikrina sveikas skrandis, žarnynas bei žarnyne gyvenančios gerosios bakterijos. Plačiau apie gerųjų bakterijų vaidmenį organizme pasakoja „Gydytojų Keršanskų“ klinikos šeimos gydytojas Andrius Tiurinas.

Menopauzės metu padidėja įvairių ligų rizika: kokie simptomai jas išduoda?

Menopauzė brandžios moters gyvenime yra natūralus reiškinys, kuris paprastai prasideda sulaukus 45–55 m. amžiaus. Pereinant į šį etapą organizme vyksta dideli pokyčiai, dėl kurių neretai vargina įvairūs negalavimai bei kyla tam tikrų ligų rizika.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų