Antibiotikai naikina bakterijas
Pirmieji antibiotikai buvo išrasti dar 1940 metais. Nuo tada šis dideliu efektyvumu pasižymintis vaistas buvo naudojamas įvairių infekcinių ir bakterinių ligų gydymui.
Norint geriau suprasti, kodėl svarbu griežtai sekti gydytojo, skyrusio antibiotikų kursą, nurodymus, visų pirma reikia suprasti, kaip antibiotikai veikia.
Antibiotiniai vaistai veikia blokuodami gyvybiškai svarbius bakterijų procesus – tokiu būdu sunaikinamos bakterijos, be to, sustabdomas jų plitimas.
Šiuo metu galima įsigyti daugybės skirtingų tipų antibiotikų – visi jie veikia skirtingai. Pavyzdžiui, bene populiariausias antibiotikas penicilinas naikina bakterijų ląstelių sieneles. Tuo tarpu kiti antibiotikai trikdo bakterijų dauginimosi procesus.
Dažniausia klaida vartojant antibiotikus
Antibiotikų vartojimas gali sukelti daugybę nepageidaujamų šalutinių poveikių, tačiau vienas dažniausių – pykinimas ir viduriavimas.
Skiriant antibiotikų kursą gydytojai dažniausiai pabrėžia, kaip svarbu drauge vartoti gerąsias bakterijas. Vis dėlto, šio patarimo laikosi ne visi pacientai.
Antibiotikai itin veiksmingai stabdo blogųjų bakterijų dauginimąsi, tačiau svarbu nepamiršti, kad vaistas neatskiria gerųjų bakterijų nuo blogųjų, todėl sunaikinamos ne tik blogosios, bet ir gerosios bakterijos.
Taigi, norint išvengti žalos organizmui, kartu su antibiotikais būtina vartoti probiotikus arba gerosiomis bakterijomis praturtintą maistą. Norint maksimaliai sumažinti antibiotikų šalutinį poveikį, probiotikus reikėtų vartoti praėjus 1-2 valandoms po antibiotikų vartojimo.
Gerųjų bakterijų nauda
Gerosios bakterijos žarnyne atlieka neabejotiną vaidmenų bendrai savijautai ir imuninei sveikatai. Gerosios bakterijos garantuoja tinkamą vitaminų pasisavinimą iš maisto, skaido tulžį, užkerta kelią lėtinių ligų atsiradimui, garantuoja stiprų imuninį atsaką, užtikrina gerą odos ir dantų būklę bei psichinę savijautą.
Gerųjų bakterijų galima gauti į savo mitybos racioną įtraukus kuo daugiau natūraliai fermentuotų maisto produktų – raugintų kopūstų ir agurkų, jogurto, kefyro ir kombučos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!