gerosios bakterijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gerosios bakterijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gerosios bakterijos“.

5 dažniausi mitai apie gerąsias bakterijas: nustebsite

Veikiausiai apie probiotikus esate girdėję daugybę istorijų. Neretai manoma, kad gerosios bakterijos yra pervertinamos ir neturi jokios naudos mūsų sveikatai. Vis dėlto, moksliniai tyrimai atskleidžia tikrąją tiesą. Šį kartą norime išsklaidyti 5 populiariausius mitus apie probiotikus ir jų vartojimą. 1. Probiotikai neturi jokios įtakos sveikatai Mūsų žarnyne gyvena milijardai gerųjų bakterijų, dar vadinamų probiotikais.
2024-02-26

Specialistė įspėja: nenuvertinkite gerųjų bakterijų svarbos

Atsiranda vis daugiau mokslinių tyrimų įrodančių mikrobiotos – bakterijų, virusų, grybelių, parazitų ir pirmuonių visumos organizme svarbą mūsų sveikatai. Pasirodo, kad nuo mikrobiotos gali priklausyti ne tik fizinė, bet ir emocinė žmogaus savijauta. Plačiau apie gerųjų bakterijų balansą organizme ir mikrobiotos svarbą pasakoja „InMedica“ šeimos gydytoja Sandra Liubinskienė.
2024-02-20

Gydytojas papasakojo apie gerųjų bakterijų svarbą: tai žino ne visi

Geras virškinimas užtikrina ne tik reikalingų maistinių medžiagų ir vitaminų pasisavinimą, bet ir gerą bendrą savijautą, energiją ir nuotaiką. Tinkamą virškinamojo trakto veiklą užtikrina sveikas skrandis, žarnynas bei žarnyne gyvenančios gerosios bakterijos. Plačiau apie gerųjų bakterijų vaidmenį organizme pasakoja „Gydytojų Keršanskų“ klinikos šeimos gydytojas Andrius Tiurinas.
2024-02-15

Mitybą papildykite gerosiomis bakterijomis: štai, kuo jos ypatingos

Vis daugiau mokslinių tyrimų atskleidžia virškinamojo trakto bakterijų pusiausvyros ryšį su bendra sveikata. Pasirodo, gerųjų bakterijų balansas svarbus ne tik tinkamai virškinamojo trakto veiklai, bet ir imuninei sistemai, psichinei sveikatai bei odos būklei.
2024-02-07

Geriate antibiotikus? Nedarykite vienos klaidos

Antibiotikų sukūrimas padarė tikrą perversmą medicinoje ir padėjo išgelbėti daugybės pacientų gyvybes. Vis dėlto, šiais laikais medikai pastebi, kad daugelis žmonių į antibiotikų vartojimą žiūri perdėm lengvabūdiškai ir nesuvokia, kokią žalą netinkamai vartojamas vaistas gali padaryti organizmui. Antibiotikai naikina bakterijas Pirmieji antibiotikai buvo išrasti dar 1940 metais. Nuo tada šis dideliu efektyvumu pasižymintis vaistas buvo naudojamas įvairių infekcinių ir bakterinių ligų gydymui.
2024-02-01

Saugokite savo gerąsias bakterijas: padeda ne tik virškinti, bet ir valdyti stresą bei nerimą

Ar žinojote, kad žmogaus organizme gyvena trilijonai bakterijų, virusų ir kitų mikroorganizmų? Vien žarnyne jų yra apie 2 kilogramai. Vadinamasis mikrobiomas mūsų savijautai yra kritiškai svarbus, ir ne tik virškinamojo trakto sveikatai. Mokslininkai jau senokai atrado ryšį tarp žarnyno ir smegenų. Neurobiologai mikrobiomą netgi vadina „antrosiomis smegenimis“, mat šie mikroorganizmai daro didžiulę įtaką mūsų emocijoms, kognityvinėms funkcijoms ir nervų sistemai.
2024-01-10
REKLAMA
Unikauskas atskleidė mažai žinomą faktą apie žarnyno bakterijas: štai, kuo jos ypatingos   Unikauskas atskleidė mažai žinomą faktą apie žarnyno bakterijas: štai, kuo jos ypatingos

Unikauskas atskleidė mažai žinomą faktą apie žarnyno bakterijas: štai, kuo jos ypatingos

TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas sulaukė žiūrovo klausimo apie žarnyno ir smegenų ryšį. Pasak specialisto – gerųjų bakterijų esančių žarnyne sąveika su smegenimis yra daug svarbesnė, nei daugelis galvoja. Įspėja nenaikinti gerųjų bakterijų Albertas iš Šilutės klausia: „Perskaičiau, kad žarnynas yra antrosios smegenys. Ar taip gali būti? Kaip tai susiję? Be to, aš paniškai bijau bakterijų. Girdėjau, kad mūsų organizme jų knibždėte knibžda.
2023-12-06

Prie šių produktų besirikiuojančius žmones giria sveikatos specialistai: „Patariama valgyti ištisus metus“

Atvėsus orams tautiečiai vis dažniau ant stalų traukia seną, gerą produktą ir sočiam pilvui, ir sveikatai – raugintas daržoves. Sveikatos stiprinimo specialistai pritaria – įsibėgėjant peršalimo ligų sezonui reikia gerti ne papildus, o triaukšti raugintas daržų ir sodų gėrybes. O raugia žmonės beveik viską – nuo kopūstų ar agurkų, iki obuolių, moliūgų ar vynuogių.  Panevėžietė Angelė turguje pirko 4 kibirėlius raugintų kopūstų. Sakė, ne sau, sūnums į Norvegiją.

Bakterijos padės atitolinti ligas ir senėjimą? Mokslininkas atskleidė, kaip mūsų žarnynas veikia smegenis

Žmogaus organizme tūno galybė įvairiausių bakterijų, kurios, kaip pasirodo, padeda ne tik virškinti maistą, bet ir gali turėti didelę reikšmę mūsų smegenų veiklai. Keičiant žmogaus mikrobiotą tikimasi ne tik pagerinti emocinį atsparumą, psichinę sveikatą, bet net sumažinti lėtinių ligų vystymąsi ar nuo jų apsisaugoti, kurti efektyvesnius vaistus.
REKLAMA
Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com) Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com)

Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti

Bent kartą gyvenime su infekcine makšties liga – pienlige susiduria 3 iš 4 moterų. Nors skaičiai nedžiugina, tačiau laiku pastebėjus pirmuosius simptomus ir pasirinkus tinkamą gydymą, šio nemalonaus sutrikimo galima greitai ir lengvai atsikratyti. Pienligės simptomai Pienligė – tai išorinių lytinių organų arba makšties gleivinės grybelinis uždegimas, kurį sukelia baltasis balkšvagrybis (Candida albicans) grybelis.
2023-05-08
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų