tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar kada nors susimąstėte, ar jūsų mėgstama kava iš tikrųjų yra naudinga ir kiek jos galite išgerti? 

Ar kada nors susimąstėte, ar jūsų mėgstama kava iš tikrųjų yra naudinga ir kiek jos galite išgerti? 

REKLAMA

Kiek kofeino yra kavoje ir kiek puodelių per dieną saugu išgerti? Visi žinome, kad puodelis kavos gali suteikti mums labai reikalingą energijos pliūpsnį ryte. Tačiau nedaugelis žmonių žino kiek kofeino yra vidutiniame puodelyje.

Kofeino kiekį jūsų puodelyje lemia keli skirtingi veiksniai:

  • kavos pupelių rūšis,
  • kaip pupelės buvo skrudinamos,
  • gėrimo kiekis.

Paprastai tariant, šviesesnėse pupelėse kofeino yra daugiau nei tamsesnėse. Užplikytos kavos ‒ dažniausiai JAV ir Europoje geriamos kavos ‒ vienoje porcijoje vidutiniškai yra 95 mg kofeino. Viename espreso kavos puodelyje yra apie 63 mg kofeino. Žmonės dažniausiai renkasi dvigubą porciją, o tai ‒ jau 126 mg.

Gėrimai espreso pagrindu gaminami iš espreso porcijų, sumaišytų su įvairiais pieno kiekiais, todėl kofeino kiekis priklauso nuo to, kiek puodelių išgersite savo pasirinktu būdu. Tirpioje kavoje paprastai yra mažiau kofeino nei kitose kavos rūšyse, o viename puodelyje gali būti nuo 30 mg iki 90 mg.

REKLAMA

Iki 400 mg kofeino per dieną yra saugi dozė daugumai sveikų suaugusiųjų (maždaug keturi puodeliai). Prieš vartojant kavą dėl saugiausio kiekio jums rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytoju ar vaistininku. 

REKLAMA

Ar kava jums tinka?

Neseniai buvo atskleista, kad kasdien išgerti tris puodelius kavos yra naudinga sveikatai, rašo thesun.co.uk. Tyrimo išvadoje teigiama, kad trys puodeliai gėrimo gali prailginti jūsų gyvenimą.

Ekspertai nustatė, kad nuolatiniai kavos vartotojai 17% rečiau miršta jauni, lyginant su abstinentais. Jie taip pat pastebėjo, kad rizika mirti nuo širdies ligų sumažėja penktadaliu, Alzheimerio liga – ketvirtadaliu, o kepenų ligų – daugiau nei trečdaliu.

REKLAMA

Dažnai kavą geriantys asmenys taip pat turėjo 18% procentų mažesnę tikimybę susirgti vėžiu nei tie, kurie ją gerdavo tik retkarčiais.  Tačiau mokslininkai perspėja, kad per daug puodelių kavos yra žalinga nėštumo metu ir padidina moterų kaulų lūžių tikimybę.

Southamptono universiteto mokslininkai išanalizavo 218 tyrimų duomenis. Ekspertai mano, kad kavoje esantys natūralūs junginiai gerina savijautą, kepenų veiklą ir stiprina imuninę sistemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų