Remigijus RAINYS
Apie neįtikėtinus sutapimus prisiminta po šį pavasarį Švėkšnos miestelį nusiaubusio gaisro. Čia ugnis pasiglemžė 5 gyvenamuosius namus ir 6 ūkinius pastatus. Dar 5 gyvenamieji namai nukentėjo stengiantis juos apsaugoti nuo šalia siautėjančių liepsnų. Gaisro metu žuvo 61 metų moteris, keli žmonės apdegė ir buvo sužeisti. Be pastogės likusiems padegėliams pinigus naujų namų statybai aukojo daugelis gailestingų tautiečių. Kai kas spėlioja, ar padegėliams verta kurtis senojoje vietoje, mat Švėkšnos centre stovinčiame koplytstulpyje įrašyta data primena prieš 81 metus čia įvykusią dar baisesnę nelaimę. Tuometiniame gaisre, kurio židiniai buvo toje pačioje vietoje, kaip ir šiemetiniai, sudegė gerokai daugiau - apie 300 - pastatų ir buvo daugiau aukų. Keisčiausia, jog abu gaisrai kilo maždaug tuo pačiu laiku. 1925 metais Švėkšna liepsnojo gegužės 15 dieną, o šiemet - gegužės 10 dieną.
Du Ališauskai
Gaisras galutinai suniokojo ir Širvintų rajone, Užušilių kaime šalia greitkelio Vilnius - Panevėžys stovintį namą vaiduoklį. Jį plačiajai visuomenei išgarsino magai brolis ir sesuo Gaičiūnai, kurie, neva dėl vaiduoklių negalėjo jame ištverti nė trijų parų. Šio pastato šeimininkus sieja keisti sutapimai. Jis anksčiau priklausė Stanislovui Ališauskui, kurį vyriškis drauge su dviem broliais paveldėjo iš tėvo Ipolito. Po vyro mirties žmona pradėjo ieškoti pirkėjo namui ir netrukus šis pasirodė. Namo šeimininkę pribloškė tai, jog pirkėjas iš Vilniaus taip pat buvo Stanislovas Ališauskas, Ipolito sūnus. Skyrėsi tik Ališauskų gimimo metai. Abu vyrai buvo visiškai nepanašūs, jų nesiejo jokie giminystės ryšiai ir bendrapavardžiai niekuomet gyvenime nebuvo susitikę. Prieš 7 metus namą buvo nuspręsta parduoti antrajam Stanislovui Ališauskui, kuris čia ketino įrengti viešbutį ar kavinę. Naujasis pirkėjas netrukus mirė ir "namas su vaiduokliais" vėl liko be šeimininko.
Mirė tą pačią dieną
Neseniai Raseinių rajono, Ilgižių kaime gyvenanti Elena Janauskienė neteko savo sugyventinio Adolfo Blinstrubo. Įtariama, jog išgertuvių metu jį mirtinai sumušė vienas iš bendrų Elenos ir Adolfo vaikų Saulius, kuris suimtas ir uždarytas į areštinę. Net kelis bendrus vaikus turėjusius sugyventinius tikrai galima laikyti faktine šeima, tad Elena savo antrojo gyvenimo draugo neteko labai simbolišką rugpjūčio 7 dieną. Kalendoriaus lapelyje rugpjūčio 7-oji buvo ir prieš 33 metus, kai žuvo pirmasis E. Janauskienės vyras. Neblaivus vyriškis važiuodamas motociklu atsitrenkė į kombainą ir buvo surastas nebegyvas vandens pilname griovyje.
Dar vienos istorijos, kur keistai sutampa datos, tyrimas nebaigtas iki šiol. Pagyvenusi kauniečių pora daugiau nei metus nežinojo, kur dingo jų 45 metų amžiaus dukra Audronė. Praėjusių metų pavasarį Tauragės rajone, Ančios upėje, žemiau Skaudvilės užtvankos žvejojęs vyriškis iš upėje pastebėjo moters lavoną be galvos. Ilgą laiką nužudytosios asmenybė nebuvo nustatyta ir velionė buvo palaidota kaip nežinomas asmuo. Tik pagaliau atlikus DNR ekspertizę nustatyta, jog nelaimėlė - dar praėjusių metų vasario 20 diena dingusi Audronė. Moters galva kol kas taip ir nerasta. Mistiškas sutapimas - tą pačią dieną, kai dingo Audronė Didžiojo Britanijoje žuvo čia laikinai įsikūręs 23 metų jos sūnus...
Nesuvokiamos likimo išdaigos
Panašių sutapimų gausu ne tik Lietuvoje. Anglijos miestelyje Dunsteible gyvenanti Melkinsų šeima per televiziją stebėjo garsųjį filmą "Titanikas". Tuo momentu, kai kino filme laivas sudrebėjo atsitrenkęs į ledkalnį, Melkinsų namą netikėtai sudrebino tikras "aisbergas". Būtent tą akimirką pralaužęs stogą lubose įstrigo ledinis meteoritas, o tai itin retas reiškinys. Kita su kinu susijusi istorija - dar keistesnė. 1975 metais Škotijos Rutvelio kaimelio gyventojai vietos kino teatre žiūrėjo meninį filmą "Aplink pasaulį per 80 dienų". Kai juostos herojai sėdo į oro baliono pintinę ir nukirto lynus, ant kaimelio nukrito tikras oro balionas.
1911 metais Londono miesto Grinberhilo rajone už sero Edmundberio nužudymą pakorė tris nusikaltėlius: Griną, Berį ir Hilą.
Kartais likimo išdaigos nesuvokiamos. Žinoma, jog dar 1848 metais miestietį Nikiforą Nikitiną už "nederamas sapaliones apie skrydį į mėnulį" ištrėmė ne kur kitur, o į tuo metu itin nuošalią Baikonūro gyvenvietę. Kosmodromas ten buvo įkurtas po gerokai daugiau nei 100 metų.
1975 metais Detroite iš 14-ojo namo aukšto iškrito kūdikis. Jis gana sėkmingai "nutūpė" ant kažkokio misterio Džozefo Figloko galvos. Lygiai po metų minėtasis džentelmenas vėl vaikštinėjo ta pačia gatve ir toje vietoje jam ant galvos užkrito tas pats vaikas. Žinia, berniukas buvo gerokai priaugęs svorio, tačiau, kaip ir pirmą kartą, "skrydis" pasibaigė laimingai.
Mokomės per nelaimes
O ką apie tokius keistus sutapimus mano astrologai?
"Jei kalbėsime apie žmones ištinkančius įvykius, visa tai paprastai atsispindi jų asmeniniame horoskope, - sako astrologė Audronė Virbalienė. - Pažįstu moterį, kurios pirmą vyrą nuviliojo jos geriausia draugė, antrąjį vyrą - kita geriausia draugė... Jei žmogus turi - pavadinkime taip - problematišką vedybų sritį, tai įvykiai gali kartotis. Mano požiūriu, mes ateiname į šį pasaulį išmokti tam tikrų pamokų. Deja, kartais jas galime išmokti tik per nelaimes ar problemas. Tam mes "prisitraukiame", būtent - patys prisitraukiame tam tikrus įvykius. Tačiau tai vyksta nesąmoningai. Mes to nenorime ir nesuprantame, kodėl taip atsitinka. Žmonės, linkę į savirefleksiją arba tikintys, jog yra kažkas daugiau už materialųjį apčiuopiamą pasaulį, norintys jį pažinti ir tobulėti dvasiškai bei asmenybiškai, mėgina suvokti, kodėl tie ar kiti įvykiai, šie ar kiti žmonės ateina į jų gyvenimą. Taip galima suvokti gyvenimo duodamas pamokas. Kartais jos suvokiamos intuityviai. Jei žmogus "pamokos neišmoko", jam siūloma ją pakartoti. Čia kaip su tuo grėbliu - kiek kartų ant jo užlipame?
Juk dažnai tos pačios moters gyvenime būna keli vyrai - ir visi geriantys. Kodėl? Psichologai turi atsakymus į šiuos klausimus, tačiau astrologija taip pat gali tai paaiškinti. Čia jau užsimegztų ilga diskusija apie tai, kiek fatališkas gali būti žmogaus gyvenimas ir kiek pasirinkimo laisvės jis turi".