Per penkis šių metų mėnesius Lietuvoje užregistruoti 159 nužudymai. Per tą patį laikotarpį pernai buvo užregistruoti 152 nužudymai. Ištirta 118 nužudymų. Tačiau, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sumažėjo plėšimų. Tokia kriminogeninės situacijos statistika pateikta trečiadienį Policijos departamente vykusiame operatyviniame pasitarime.
Šiemet Lietuvoje užregistruoti 2 329 plėšimai, arba 0,2 procento mažiau nei per 2004 metų atitinkamą laikotarpį. Ištirti 886 plėšimai. Užregistruota 19 151 vagystė, o tai 9,8 procento mažiau nei per 2004 metų atitinkamą laikotarpį. Ištirtos 5 075 vagystės.
Lietuvos keliuose ir toliau gausėja eismo įvykių. Per 5 šių metų mėnesius įvyko 2 220 eismo nelaimės, kuriuose 231 žmogus žuvo ir 2 699 buvo sužeisti. Daugiausia eismo įvykių - 1 628 - įvyko dėl transporto priemonių vairuotojų kaltės. Pažymėtina, kad 269 eismo įvykius sukėlė neblaivūs vairuotojai.
Pasak Policijos departamento prie VRM atstovo spaudai, analizuojant nusikalstamų veikų dinamiką, pastebėta, kad vasaros mėnesiais nusikalstamų veikų paprastai daugėja. Nusikalstamumo tendencijos leidžia prognozuoti, kad ir toliau daugės nusikaltimų, padarytų gatvėse, plėšimų, eismo įvykių su sunkiomis pasekmėmis skaičius. Nerimą kelia sunkių ir labai sunkių nusikaltimų gausėjimas.
Nors per 5 šių metų mėnesius vagysčių sumažėjo, tačiau daugiamečiai policijos stebėjimai rodo, kad vasaros atostogų metu daugėja vagysčių įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, vagysčių iš automobilių bei gyvulių vagysčių skaičius. Kaip ir kiekvienais metais, vasarą kyla grėsmė dėl vyresnio amžiaus žmonių, gyvenančių vienkiemiuose bei kitose nuošaliose vietovėse, plėšimų ir nužudymų.
Atsižvelgus į prognozes, bus koreguojama teritorinių policijos įstaigų veikla, dažniau ir lanksčiau keičiami viešosios policijos patrulių maršrutai, plečiamas viešosios policijos prevencijos padalinių policijos tyrėjų (apylinkės inspektorių) bendradarbiavimas su prižiūrimų teritorijų gyventojų bendruomenėmis.