• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą

"Kodėl slenka plaukai? - klausia Orinta L. iš Palangos. - Aš suprantu - mano kraujas nėra labai geras - hemoglobinas paprastai laikosi apie 100 (o kartais net mažiau). Geriu papildus, skirtus odai, plaukams, nagams; perku, atrodo, gerus šampūnus, bet viskas perniek. Gal galite pateikti kokių nors receptų, ką daryti, kad ne taip smarkiai "plaukuočiausi"?

REKLAMA
REKLAMA

Plaukų struktūros pakeisti negalima, ji yra paveldima, tačiau plaukų kokybė priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio į juos. Plaukuotoje galvos dalyje yra apie 100 000 - 150 000 plaukų. Plauko šaknis yra giliai epidermyje - folikule, kuriame nuolat dauginasi plauko ląstelės, ir taip plaukas auga. Plaukas vidutiniškai gyvena 5-7 metus. Per dieną natūraliai gali iškristi 50-100 plaukų, jei jų iškrenta daugiau - verta susirūpinti.

REKLAMA

Plaukų slinkimo priežasčių yra gan daug: persirgus infekcinėmis ligomis (rože, gripu, plaučių uždegimu); po sudėtingų operacijų, stresų; moterims - po gimdymo, ypač pirmuosius 4 mėnesius; vartojant kai kurias kontracepcines tabletes. Kitos priežastys: padidėjęs riebalų liaukų sekreto išsiskyrimas - jis užkemša poras, plaukas negauna deguonies, augti reikalingų medžiagų, todėl, kaip ir kiekvienas gyvas organizmas, žūva; dėl virškinamojo trakto sutrikimų: anoreksijos, bulimijos, dietų. Kenkia tiesioginiai saulės spinduliai, karštas oras, sūrus jūros vanduo, įvairios cheminės medžiagos (pvz., plaukų dažai), dažnai naudojamas fenas. Plaukų slinkimui turi įtaką sezoniškumas - rudenį ir pavasarį daugiau vyrų bei moterų skundžiasi plaukų slinkimu. Plaukai jautriai reaguoja į pačius menkiausius skydliaukės, medžiagų apykaitos sutrikimus, anemiją (mažas hemoglobino kiekis), taip pat odos ir jungiamojo audinio ligas (žvynelinę, raudonąją vilkligę), grybelines ligas; hormonų pusiausvyros sutrikimai - menopauzei būdingi plonėjantys, slenkantys ir lūžinėjantys plaukai; medikamentai, skiriami kraujo krešėjimui sumažinti (sergant tromboze ar venų uždegimu), nuo piktybinių auglių ar kraujo ligų. Esant aktyviai hormonų androgenų veiklai, plaukų slinkimas yra užprogramuotas genetiškai - tai vadinama androgeniniu nuplikimu (ši patologija sudaro apie 95 proc. visų vyrų nuplikimų).

REKLAMA
REKLAMA

Aiškinantis plaukų slinkimo priežastį rekomenduojama nustatyti geležies kiekį kraujyje, androgenų produkciją, atlikti skydliaukės funkcijos tyrimus.

Jūs vartojate tikrai pakankamai vitaminų, taip stiprindama plaukus iš vidaus. Patariama kasdien šukuotis natūralių šerių šepečiu.

Plaukams stiprinti išoriškai galima išsirinkti priimtiniausią liaudies medicinos receptą:

• Sumaišykite vieną kiaušinio trynį su valgomuoju šaukštu ricinos aliejaus, užtepkite ant plaukų ir apvyniokite rankšluosčiu, kad sušiltų. Po 3 valandų išplaukite neutraliu muilu arba šampūnu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Kad plaukai sutvirtėtų, plaukite juos išrūgomis, šviežiu alumi arba svogūnų lukštų ar dilgėlių nuoviru.

• Pasidarykite nasturtų ir dilgėlių losjono: susmulkinkite 100 gramų nasturtų lapų, žiedų, šviežių sėklų ir sumaišykite su 100 gramų šviežių dilgėlių lapų. Mišinį užpilkite 500 mililitrų medicininio spirito ir po 15 dienų nukoškite. Šepetėliu įtrinkite losjoną į galvos odą prieš naktį.

REKLAMA

• Jeigu plaukai labai slenka, 2 kartus per savaitę plaukite galvą varnalėšos šaknų ir medetkos žiedų nuoviru (20 gramų varnalėšų ir 10 gramų medetkų litrui vandens); galite pridėti 15 gramų apynių spurgų.

• Nuo plaukų slinkimo galite apsisaugoti perskalaudami po plovimo juos ajerų nuoviru. 3 valgomuosius šaukštus susmulkintų ajerų šakniastiebių 15 minučių pavirkite pusėje litro acto.

REKLAMA

• 6 valgomuosius šaukštus varnalėšos ir ajero šaknų (lygiomis dalimis) užpilkite litru vandens ir pavirkite 15-20 minučių. Atvėsusiu nuoviru įtrinkite galvos odą 2-3 kartus per savaitę - tokios procedūros tikrai sustiprins jūsų plaukus.

Naudinga į savo valgiaraštį įtraukti soras, nes tai taip pat natūralus būdas stabdyti slenkančius plaukus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokį šampūną pasirinkti? Geriausia naudoti plaukų slinkimą stabdantį šampūną ir losjoną. Tačiau, jei galimybės naudoti abi priemones nėra, patariama rinktis losjoną. Kodėl? Todėl, kad šampūno paskirtis - gerai ištrinkti plaukus bei dezinfekuoti galvos odą. Vėliau šampūnas ir jame esančios veiksmingos medžiagos išskalaujamos. Losjono paskirtis - maitinti galvos odą ir stiprinti plauko folikulą. Losjone esančios medžiagos išlieka ilgai, nes jis nenuplaunamas. Tad, maitindami galvos odą, gerindami jos kraujotaką, stipriname plauko folikulą, nuo kurio būklės, kaip žinoma, ir priklauso, ar turėsime gražius, sveikus ir stiprius plaukus.

REKLAMA

Plaukų svogūnėlių regeneraciją skatina netoksinė vitaminų kilmės medžiaga 1-metilnikotinamido chloridas. Jis saugo nuo uždegimų ir seborėjos, gerina kraujotaką, saugo nuo plaukų slinkimo ir skatina jų augimą. Kasdien naudojant plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra šios medžiagos, plaukų slinkimas paprastai sumažėja po 3 - 4 savaičių.

Paruošė Sandra PUTRŪNAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų