• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip gydoma Kinijoje

Apie kinų mediciną nuo seno sklando legendos. Pirmasis apie tautą, besigydančią gyvačių liežuvėliais ir skorpionų uodegėlėmis, XIII amžiuje pasakojo keliautojas Markas Polas. Vieni kinų mediciną vadina galinčia įveikti visas ligas, o kiti - šarlatanizmu ir viduramžių atgyvena.

REKLAMA
REKLAMA

Tradicinė kinų medicina kobrą, užpiltą spiritu, naudoja reumato pažeistiems sąnariams trinti. Jei esate linkęs dažnai sirgti peršalimo ligomis, kasdien patariama išgerti po taurelę šio užpilo.

REKLAMA

Pirmieji traktatai apie kinų gydymo metodus buvo parašyti jau 227 metais prieš Kristų. Net dabar Pekino vaistinėse negausite koldrekso ar aspirino, nes visi vaistai - tik vietinės gamybos ir dažniausiai iš vaistažolių ar kitokių gamtinių medžiagų. Pavyzdžiui, ar žinote, kam tinka elnio ragai? Kaina - nuo 5 iki 100 Amerikos dolerių (priklauso nuo to, kokio amžiaus buvo gyvūnas, ar pats numetė ragus, ar nupjovė medžiotas, kurioje vietoje - pietuose ar šiaurėje - buvo rasti). Ragai susmulkinami, užpilami vandeniu arba užpilami spiritu. Šis užpilas vartojamas vyriškosioms galioms atstatyti, nuovargiui pašalinti, galvos skausmams malšinti.

REKLAMA
REKLAMA

Kinijoje vaistams naudojami džiovinti šikšnosparniai. Šikšnosparnių spiritiniu užpilu gydomas gripas, sąnarių skausmai, šalinamas akių nuovargis. Gydoma ir katės letenėlėmis, ir buivolo patelės lytiniais organais.

Kinai įvairioms ligoms gydyti gamina tepalus. Pavyzdžiui, iš zuikio arba kobros tulžies, sumaišytos su alijošiaus ekstraktu. Tokio tepalo užtepus ant skaudamos vietos degina lyg ugnimi, tačiau po 10 minučių skausmą kaip ranka nuima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ženšenio šaknis (gydo skrandžio opas ir gerina širdies veiklą) Kinijoje kainuoja nuo 10 iki 5 000 Amerikos dolerių. Kuo šaknis senesnė, tuo geresnės jos gydomosios savybės. Susirgę kinai eina ne į polikliniką, o į vaistinę, nes kiekvienoje budi diplomuotas gydytojas. Ligonis vaistinėje, pavyzdžiui, nusiperka šaknelių, žolelių, varlės akių arba tulžies, namuose viską sudeda į puodą, ilgą laiką paverda arba užpila spiritu ir vartoja. Keisčiausia, kad tokie nuovirai ir užpilai iš tiesų padeda.

REKLAMA

Kinai dar gydosi akupunktūra, prideginimais, taškiniu masažu, kvėpavimo gimnastika.

Kinijoje nuo neatmenamų laikų gydomas pats žmogus, o ne kuri nors jo liga.

Jau prieš 2500 metų kinų gydytojai išbandydavo įvairias žoles, kad nustatytų toksiškumą ir optimalią dozę gydomajam efektui pasiekti. Daug gydytojų išbandydami žoles mirė, tačiau jų sukurtais receptais nesibaimindami galime naudotis šiais laikais.

REKLAMA

Kinų medikai turi preparatų, pardavinėjamų iš po prekystalių. Jie draudžiami, todėl patys brangiausi. Tokie preparatai kontrabanda gaunami iš Indijos. Pavyzdžiui, Kinijoje beveik išnykę tigrai. Laikoma, kad tigro penio nuoviras pusmečiui grąžina šimtamečiui senukui tigro galią lovoje. Turtingieji tokiam preparatui pinigų negaili. Viena porcija tigro penio "sriubos" kainuoja 3 000 dolerių. Iš Pietų Azijos juodosios rinkos kinai gauna raganosių ragų. Raganosio ragų miltelių neretai dedama į tigro "siaubą". Tuomet šis preparatas kainuoja 5 000 dolerių. Kraują stiprinančių deficitinių medvarlių Kinijos brakonieriai vyksta į Rusiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Geriausiu vaistu nuo peršalimo kinai laiko spiritinį rudeninių musių ir tarakonų užpilą. Centrinėje Kinijoje degtine užpila vapsvas, o pietuose - vorus ir gyvates. Tai irgi vaistai nuo peršalimo.

Kinijoje vyrai vidutiniškai gyvena 72, o moterys - 75 metus.

Kinai gydo:

1. Riešutais - širdies, nervų ligas, galvos skausmus.

2. Baltųjų dobilų (rinktų gegužę) arbata - hipertoniją.

3. Gyvate, užpilta spiritu, trinama nugara sergant reumatu, taip pat peršalus (visas kūnas), sergant bronchitu.

REKLAMA

4. Žydėjimo metu rinktomis džiovintomis dilgėlėmis - kraujavimui (vidiniai).

5. Varške - kepenų ligos ir aterosklerozė (reikia suvalgyti po 100 gramų per dieną).

5. Spanguolėmis - garstritas.

7. Medumi - nemiga (šaukštelis stiklinei šilto vandens).

8. Šviežios menkės nuoviru - suskirdusias rankas (pakanka kelioms minutėms įmerkti rankas).

9. Petražolėmis greitinama kraujotaka.

10. Meldų nuoviru - tuberkuliozė.

11. Švieži kopūstų lapai dedami ant sprando ir smilkinių skaudant galvai.

12. Džiovintais bijūnų, jurginų, rožių žiedais gydoma skrandžio opa. (Sumaišyti lygiomis dalimis, užpilti vandeniu, užvirinti, palaikyti savaitę šaldytuve ir gerti po valgomą šaukštą triskart per dieną.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų