Daugiau kaip 50 valstybių atstovai dalyvavo gedulingose Mišiose, skirtose paminėti, žuvusiuosius per sprogimus traukiniuose Madride. Ceremonijoje Ispanijos sostinės Amuldeno katedroje dalyvavo šalies karalius Chuanas Karlosas, karalienė Sofija ir Velso princas Charlzas. Tarp 20 atvykusių valstybių ir vyriausybių atstovų buvo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis. Šventąsias Mišias aukojo 3 ispanų kardinolai ir 28 vyskupai. Pasirinktą žuvusiųjų pagerbimo vietą - Amuldeno katedrą - kritikavo religinių mažumų atstovai, bendrame pareiškime paskelbę, kad valstybinės laidotuvės katalikų šventovėje ignoruoja žuvusių ateistų ir agnostikų teisę į vienodą pagerbimą.
Dėl šio išpuolio jau sulaikyta 13 įtariamųjų, tarp kurių - 10 marokiečių. Tragedijos tyrėjai mano, kad ataka Madride - tik pirmasis "Al Qaedos" ir ją remiančių musulmonų kovotojų išpuolis Europoje. Ir veikiausiai jie teisūs, nes Prancūzijoje, ant geležinkelio linijos, jungiančios Paryžių su Šveicarijos Bazelio miestu, buvo rasta bomba su keliais detonatoriais. Aptiktas sprogmuo galėjo suardyti dalį Prancūzijos geležinkelių tinklo ir padaryti milijonus eurų nuostolių.
Savo 8 dienų kelionę po Afrikos šalis nutraukė ir Vokietijos prezidentas Johanesas Rau, mat saugumo tarnybos gavo informacijos, kad jo gyvybei iškilo realus pavojus. J. Rau į namus išskrido iš Tanzanijos taip ir neapsilankęs Džibutyje, kur ketino susitikti su čia dislokuotais vokiečių kariais ir šalies prezidentu. Informacija, jog į Vokietijos prezidentą žadėjo pasikėsinti vienos islamistų grupuotės nariai, nuskambėjo kiek keistokai, nes prezidentas Vokietijoje eina gana simbolines pareigas, o pati Vokietija drauge su Prancūzija buvo aršiausia JAV karo Irake priešininkė.
Dar labiau pasaulyje tvyrančią įtampą įkaitino Izraelio įvykdytas palestiniečių grupuotės "Hamas" dvasinio lyderio šeicho Ahmedo Jasino nužudymas. Invalido vežimėlyje sėdintys šeichas bei dar mažiausiai septyni žmonės žuvo po maldos mečetėje, kai į ją pataikė kelios paties Izraelio ministro pirmininko A. Šarono pritarimu paleistos raketos. Pusiau aklas ir nuo paauglystės po patirtos traumos prikaustytas prie invalido vežimėlio šeichas Ahmedas Jasinas izraeliečių buvo kaltinamas dėl šimtų žydų, žuvusių per palestiniečių išpuolius, žūties. "Hamas" nariai, kurių naujaisiais lyderiais tapo "kietosios" linijos šalininkai, paskelbė šventąjį karą Izraeliui ir pažadėjo šią šalį užlieti kraujo banga ir pirmiausia atkeršyti vyriausybės vadovui Arieliui Šaronui bei kitiems žydų lyderiams. Ypatingai baiminamasi galimų fanatikų savižudžių, apsikarsčiusių sprogmenimis, išpuolių.
Nors NATO smurtui malšinti papildomai pasiuntė į Kosovą dar 2 000 taikdarių ir dabar ten tarnaujančių karių skaičius viršijo 20 000, malšinti tebesitęsiančias etnines riaušes tarp serbų ir albanų sekasi sunkiai. Daugiau taikdarių anaiptol nereiškia, jog regione atsirado daugiau taikos. Per smurtines etnines riaušes Kosove jau žuvo mažiausiai 28 žmonės ir apie 800 sužeista.