„Pinigai yra gėris“, – svajingai atsidūsta šalia sėdintis jaunas vaikinas, bet netrukus draugas jį pataiso „Ne toks gėris, kuriam vergaučiau iki mirties, uždirbsiu pakankamai, o tada – gyvensiu“, – dėsto kokių 25-erių metų entuziastas. Ambicingas šių dienų jaunimas, ką ir bepridursi, o įdomiausia, kad veiksmas vyksta seminare, kuriame patyrę lektoriai siūlo „galimybę gyventi geriau“.
Noras į geresnį gyvenimą ne šiaip takelį praminti, o nusitiesti visą greitkelį, vėlų vakarą į vieną sostinės viešbučių surinko kelias dešimtis žmonių. Stebuklas, kuris išgelbės jūsų banko sąskaitą nuo krizės, vadinasi tinklinis marketingas. Apsidairius galima išskirti keletą „laimės pirkėjų“ kategorijų – ambicingi studentai, gyvenantys neblogai, bet norintys gyventi geriau, verslininkai ir nuobodžiaujančios namų šeimininkės.
Beveik dvi valandas trukusiame seminare buvo gana išsamiai pristatyta finansinės laisvės idėja, o plojimai po kiekvieno lektoriaus „bajeriuko“ tik patvirtino, kad lengvų pinigų tema yra tikras opiumas liaudžiai.
Vargu ar būtų tikslinga atpasakoti visą „unikalų mechanizmą“, kuris padės žygiuoti tiesiausiu keliu į „finansinę laisvę“, bet vieną momentą vis tik norėčiau paminėti. Skaitydamas moralą publikai apie tai, kaip dažnai nemokame elgtis su pinigais, lektorius sakė: „Jūs tikriausiai net nenujaučiate, kad metai iš metų jūsų sunkiai uždirbamus pinigus leidžia seniai mirę jūsų giminaičiai ir net negimę vaikai. Netikite? Netrukus tai įrodysiu.“ Ir įrodė.
Pasak finansų specialisto, kasmet lapkričio pradžioje ketiname vykti aplankyti artimųjų kapų, jau vien paskambindami kitiems giminėms leidžiame uždirbti telekomunikacijų bendrovėms, paskui pilamės degalus, tad uždirba naftos produktais prekiaujančios įmonės. Perkame gėlių ir žvakių, vadinasi, savo dalį gauna prekybininkai, o juk ir laiką, kurį gaištame šiai kelionei, taip pat galima įvertinti pinigais. „O kaip manote, ar prieš dešimt metų mirusiam dėdei nuo to geriau?“, – šmaikštavo lektorius.
Ne ką mažiau vaizdingas pavyzdys buvo apie nėštumą: „Įsivaizduokite – moteris pasijunta keistai, ką ji daro? Ji skuba į vaistinę ir perka nėštumo testą. Juk net embriono dar nėra, o jau tam tikra linkme nukreipiamas pinigų srautas. Nuo tos akimirkos, kai moteris pasijunta nėščia, jos būsimas vaikas „ima tendencingai leisti pinigus“. Kaip ir kievienoje srityje, taip ir čia pasitaiko ir nesėkmingų investicijų, tarkime, jūs investavote į tai, kad nepastotumėte, bet pasirinktos priemonės nuvylė, tad išleidote pinigus joms, o esamas rezultatas pareikalaus kur kas didesnių išlaidų.“
Po tokių „pamokymų“ lektorius pelnė dar didesnes auditorijos simpatijas, mat pavyzdingiems klausytojams buvo priminta, jog daugybę dalykų gyvenime darome iš pareigos, įpročio ar todėl, kad tai daro kiti. „Jei jūs esate čia, vadinasi jau mąstote netradiciškai, o tai reiškia, kad esate pasiryžę priimti netradicinius sprendimus, kurie leis jums pasiekti užsibrėžtų tikslų“, – pataikavo lektorius.
Po tokių pasvarstymų apie finansinę laisvę ir prieš dešimt metų mirusius dėdes, kyla vienas klausimas – ar tikrai pinigai, sutaupyti nuo žvakių, sukurs finansinę laisvę? Žinoma, kiekvienas spendžia pats, bet gyvenantiems itin racionaliame pasaulyje dar tikrai yra kur tobulėti.