Jungtinių Tautų inspektoriams, kurie tęsia savo misiją Irake, daromas politinis spaudimas, siekiant juos išprovokuoti išvykti iš šalies, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Igoris Ivanovas.
Rusija drauge su Prancūzija, Vokietija, Kinija ir kai kuriomis kitomis šalimis primygtinai reikalauja, kad inspektoriai tęstų darbą, ir pasiūlė Irako taikaus nuginklavimo planą, oponuodami JAV ir Didžiosios Britanijos ketinimams surengti karinę operaciją Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) režimui nuversti.
"Tarptautiniams inspektoriams daromas spaudimas, siekiant juos išprovokuoti išvykti iš Irako, kaip tai jau buvo 1998 metais, arba priversti juos pateikti JT Saugumo Tarybai tokius vertinimus, kuriuos būtų galima panaudoti kaip dingstį jėgos operacijai pradėti", - ketvirtadienį (02.20) sakė I. Ivanovas žurnalistams.
JT inspektoriai sugrįžo į Iraką 2002 metų rudenį pasaulio bendrijai spaudžiant vykdydami visais balsais priimtą JT Saugumo Tarybos rezoliuciją, kuri išplėtė inspekcijų įgaliojimus, bet nenumatė panaudoti jėgą.
"Mes raginame tarptautinius inspektorius ir toliau objektyviai tęsti savo profesinę veiklą, o tarptautinę bendriją - teikti jiems visokeriopą būtiną politinę paramą ir nedaryti spaudimo", - sakė I. Ivanovas.
Dar vienas TATENA ir UNMOVIC vadovų pranešimas bus pateiktas JT Saugumo Tarybai kovo 1 dieną ir Rusija pasiryžusi išnagrinėti siūlymus dėl papildomų priemonių inspekcijai sustiprinti.
"Reuters"-BNS