• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš darbo ir kelionių - karstuose

Nors šiemet didelių gamtos kataklizmų nebuvo, tačiau pasaulyje žmonės žuvo ne tik karuose ar nuo teroristų. Tūkstančių neaplenkė ir kitokios nelaimės.

REKLAMA
REKLAMA

Neatlaikė sniego

Sausio pabaigoje kraupi tragedija sudrebino mūsų kaimynus lenkus. Įgriuvo Tarptautinio Katovicų parodų centro stogas. Jis neatlaikė iškritusio sniego svorio. Žuvo 65 žmonės. Tuo metu centre kaip tik ėjo į pabaigą Europos balandžių augintojų paroda. Tad tarp žuvusiųjų ir sužeistųjų nemažai užsieniečių: žuvo 2 čekai, 2 slovakai, vokietis, belgas. Parodoje dalyvavo ir 24 balandininkai iš Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno, bet jie jau buvo spėję palikti rūmus. Lietuviai jau buvo nuvažiavę apie 100 kilometrų namų link, kai sužinojo apie nelaimę.

REKLAMA

Sniego dangos neišlaikė ir čiuožyklos stogas Bad Reichenhalyje (Vokietija). Žuvo 15 žmonių, tarp kurių net 12 vaikų. Tokia pat nelaimė atsitiko ir Maskvoje. Po visą naktį trukusio smarkaus sniego Maskvos centrinėje dalyje sugriuvo Basmanajos turgavietės stogas. Žuvo 58 žmonės.

Aklas mašinistas

Sausio mėnesį Juodkalnijoje, netoli Podgoricos, sugedus stabdžiams sausakimšas traukinys nuvažiavo nuo bėgių ir nukrito į kalnų tarpeklį. Žuvo 44 žmonės, 198 buvo sužeisti.

REKLAMA
REKLAMA

Kita didelė geležinkelio katastrofa įvyko jau liepos mėnesį. Ispanijoje, Valensijoje, metro traukinys nuo bėgių nuriedėjo tunelyje. Traukinio juodosios dėžės užfiksavo, kad jis lėkė 80 kilometrų per valandą greičiu, nors toje vietoje leistinas tik 40 kilometrų greitis. Žuvo 42 žmonės, dar tiek sužeistų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dvigubai daugiau žmonių žuvo per traukinių susidūrimą Egipte. Incidentas įvyko, kai vieno traukinio mašinistas nepaisė eismo signalų ir jo traukinys įsirėžė į stovinčio traukinio galą. Tai ne pirma tokia traukinių avarija šioje šalyje.

REKLAMA

Panašių susidūrimų Egipte, Pakistane, Indijoje pasitaiko kelis kartus per metus. Šių šalių geležinkelių būklė yra prasta, o važiuojančiųjų labai daug. Štai jau šį mėnesį Rytų Indijoje žuvo 33 žmonės ir dar 15 buvo sužeisti, kai ant vieno pravažiuojančio traukinio vagono užgriuvo prieš 150 metų statytas pėsčiųjų tiltas.

REKLAMA

Pavojingiausia profesija

Dar viena tragedija mūsų kaimynę Lenkiją užgriuvo ir metų pabaigoje. Silezijos Rudos miesto šachtose sprogus metano dujoms, 23 žmonės žuvo. Specialistai sako, jog tokių tragedijų gali daugėti. Šįmet iki šios katastrofos Lenkijos anglių kasyklose jau buvo žuvę 20 darbininkų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašiai yra ir kitose valstybėse. Per nelaimę Ukrainos Donbaso regione žuvo 13 žmonių. Kazachijoje, Karagandos srityje per sprogimą Lenino šachtoje žuvo 41 žmogus. Indijoje, sprogus šachtai Džarchando valstijoje, žuvo 54 angliakasiai. Žmonės šachtose žuvo ir Kinijoje, Rusijoje.

Lietuvoje pavojingiausia statybininko profesija. Kone pusė darbuotojų žūsta tik dėl to, kad darbas netinkamai organizuotas. Kita bėda - girti darbininkai. Pernai iš viso darbe mirė 36 neblaivūs asmenys, o šiemet - 23. Niekur kitur tiek daug girtaujančių darbe nėra. Visi turėtų atsiminti, kad jei darbuotojas žūsta išgėręs, jo šeima iš "Sodros" negauna nė lito. Beje, Lietuvoje darbuotojai žūsta 3 kartus dažniau nei vidutiniškai Europos šalyse.

REKLAMA

Kapas jūros dugne

Per patį turizmo sezoną - vasario mėnesį - gedulo raudose paskendo Egiptas. Raudonojoje jūroje nuskendo keltas, kuriuo iš Saudo Arabijos į Egiptą plaukė maždaug 1400 žmonių. Išsigelbėjusieji pasakojo, kad kapitonas pabėgo iš laivo, kai šis užsidegė ir pradėjo skęsti. Nuskendo daugiau kaip 900 žmonių.

72 žmonės nuskendo Džibutyje. Ten keltas, kuriuo plaukė 250 maldininkų, pradėjo skęsti vos 100 metrų nuo kranto. Pasirodo, jis buvo paėmęs trigubai daugiau keleivių nei leistina.

Panašus arabiškos konstrukcijos medinis laivas nuskendo prie Bahreino krantų. Žuvo 57 žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų