• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ilga kelionė į... kalėjimą

Virginija GRIGALIŪNIENĖ

Nors išplėstinė Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija, kovo mėnesio pradžioje pakeitusi Apeliacinio Teismo taisytą nuosprendį buvusiai Vilniaus miesto 4-osios apylinkės teismo teisėjai Eglei Milinienei, priėmė apkaltinamąją nutartį ir kyšininkę pareigūnę ketveriems metams pasiuntė už grotų ir ši nutartis tuojau pat įsiteisėjo, ponia Eglė Milinienė (o po trečiosios santuokos - Buitkuvienė) kažkodėl vis dar mėgaujasi laisve. Va jei kaimyno vištą vakarienei panūdęs išsitroškinti alkanas bedarbis ar porą litrų naminukės pavasario darbymečio talkoms išsivarvinęs seniukas būtų atsidūrę teismo salės "narve", kažin ar Konvojavimo tarnybos pareigūnai būtų tokie, švelniai tariant, žiopli - delstų nuteistiesiems uždėti antrankius... Bet ką čia lyginsi - ponia Eglė Milinienė-Buitkuvienė juk buvusi teisėja!

REKLAMA
REKLAMA

"Akistatos" korespondentė pasidomėjo, dėl kokių priežasčių delsiama vykdyti Aukščiausiojo Teismo priimtą nutartį ir kas dėl tokio akivaizdaus vilkinimo turėtų prisiimti kaltę.

REKLAMA

Kaip informavo Pataisos darbų departamento direktorius Jonas Blaževičius, apie nuteistuosius, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių dar esti laisvėje, departamentas neturi jokių žinių ir neįgaliotas imtis jokių veiksmų, kad teismų priimti nuosprendžiai ar nutartys būtų nedelsiant vykdomi.

REKLAMA
REKLAMA

Pataisos darbų departamento direktorius patarė kreiptis į tą teismą, kurio galutine nutartimi Eglei Milinienei buvo skirta reali laisvės atėmimo bausmė.

Aukščiausiojo Teismo atstovas spaudai A. Jancevičius "Akistatai" pranešė, jog išplėstinės teisėjų kolegijos priimta nutartis jau nukeliavusi į Vilniaus apygardos teismą. Nieko kito neliko, kaip kreiptis į apygardos teismo raštinės darbuotojas. Pastarosios irgi jau buvo savo pareigas atlikusios - tvirtino nutartį išsiuntusios į Vilniaus 6-ąjį policijos komisariatą (pagal nuteistosios Eglės Milinienės-Buitkuvienės gyvenamąją vietą), kurio Konvojavimo tarnybos pareigūnai esą ir privalantys nuteistąją pristatyti ten, kur reikia, tai yra į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6-ojo PK budėtojai, ilgokai pasvarstę, į kokios tarnybos pareigas įeina nuteistųjų konvojavimas, patarė kreiptis į kriminalinės policijos komisarą V. Baliuckį. Teko sugaišti daug laiko, kol minėtą pareigūną suradome darbovietėje ir išgirdome, jog... nuteistųjų konvojavimas - savivaldybių policijos komisaro E. Alisevičiaus žinioje! Pastarojo irgi niekaip nepavyko rasti darbo vietoje...

REKLAMA

O gal be reikalo vargstame? Gal nuteistoji Eglė Milinienė-Buitkuvienė jau Lukiškėse ir, praėjusi "karantiną" bei pareiškusi norą, kurioje - ar pareigūnų pataisos darbų kolonijoje sostinės Sniego gatvėje, ar Panevėžio moterų kalėjime - pageidautų atlikti bausmę, jau pakeliui į "zoną"?

REKLAMA

Deja, deja. Lukiškių tardymo izoliatoriaus Įskaitos sektoriaus darbuotojos dar kartą perbėgo akimis visų per pastarąsias dvi savaites į Lukiškes atvežtų nuteistųjų pavardes, tačiau eksteisėjos pavardės nesurado.

Sužinojome, jog galimas dar vienas variantas - galbūt nuteistajai staiga sutriko sveikata ir ji perduota Laisvės atėmimo vietų ligoninės medikų žinion? Skambiname vyr. gydytojui V. Fotinui. Ir vėl tenka nusivilti. Nei Eglės Milinienės, nei Eglės Buitkuvienės šioje ligoninėje, girdi, nėra ir niekada nebuvę!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėl sukame į 6-ąjį PK. Pagaliau atsiliepia komisaras E. Alisevičius.

- Ne, Milinienė dar nesuimta. Man atrodo, dar negavom iš teismo nutarties, - atsako kitame laido gale.

Nori nenori tenka grįžti prie anksčiau išsakytų spėlionių: kas būtų, jei... Jei Eglė Milinienė būtų ne teisininkė, o, pavyzdžiui, melžėja? Ką apie tai mano buvę nuteistosios kolegos, policijos pareigūnai ir eiliniai šalies piliečiai?

REKLAMA

Kaunietis teisėjas, nenorėjęs skelbti savo pavardės, atvirai pareiškė, jog Eglės Milinienės-Buitkuvienės baudžiamosios bylos teisminis nagrinėjimas - tai bene geriausias pavyzdys, kaip teismai neturėtų dirbti! Anot pašnekovo, teisėjai patys dažnai dejuoja, kad advokatai specialiai vilkina bylas, tačiau šiuo atveju iš bylą nagrinėjusių teisėjų pusės esą nebuvę padaryta jokių žingsnių, kad byla būtų išnagrinėta kuo greičiau. Kita vertus, šio teisėjo nuomone, tam tikrų abejonių kelia ir medikų, tyrusių stambiu kyšiu susigundžiusios teisėjos sveikatos būklę, išvados. Jei Eglei Milinienei sunkios ligos simptomai būtų pradėję reikštis po kurio laiko, galbūt ir nekiltų jokių įtarimų, tačiau kai teisėja didelėmis sveikatos problemomis pradėjo skųstis vos iškėlus jai baudžiamąją bylą, sunku, girdi, suvokti, kaip ji iki tol gebėjo "pavežti" tokios didelės atsakomybės reikalaujančias pareigas...

REKLAMA

Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Janina Januškienė kalbėjo labai trumpai:

- Jei priimtas nuosprendis įsiteisėjęs, jį privalu nedelsiant vykdyti, nesvarbu, ar būtų nuteistas teisėjas, ar bet kas kitas.

Teisėja sakė nemananti, jog teismo priimtą nutartį delsiama vykdyti dėl to, kad nuteistoji - buvusi teisėja. Gal, girdi, nuteistajai staiga pašlijo sveikata ir ji gydosi? Kita vertus, pasak teisėjos J. Januškienės, nuteistoji vis tiek niekur nedings - privalės skirtąją bausmę atlikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašią nuomonę išsakė ir šalies generalinio komisaro pavaduotojas Stasys Liutkevičius. Įstatymuose, pasak šio pareigūno, aiškiai parašyta, jog skirtos bausmės turi būti taikomos visiems vienodai - ne pagal anksčiau turėtas pareigas ar pomėgius... Jei nuteistoji Eglė Milinienė turi bėdų dėl sveikatos - kaip ir bet kuris kitas nuteistasis ir "zonoje" neliktų be medikų priežiūros! Jei reikalingas stacionarinis gydymas - tam yra Laisvės atėmimo vietų ligoninė!

REKLAMA

Kita vertus, generalinio komisaro pavaduotojas S. Liutkevičius sakė nemanąs, kad šiuo atveju Eglei Milinienei-Buitkuvienei, kaip buvusiai teisėjai, daromos kokios nors nuolaidos. Greičiausiai esą įvykęs menkas nesusipratimas, kuris artimiausiomis dienomis būsiąs ištaisytas.

Kiti šalies piliečiai buvo kur kas griežtesni ir kategoriškesni. Telefonu kalbinti įvairiuose Lietuvos rajonuose gyvenantys verslininkai, ūkininkai, tarnautojai, mokytojai tvirtino vieną ir tą patį: kyšininkė teisėja, padedant gudriam advokatui (o gal ir savo protu), naudosis įstatymų spragomis ir sėkmingai "temps gumą" iki begalybės! Pašnekovai sakė jau mažai tikį, kad kada nors eksteisėja apskritai pateks už grotų.

REKLAMA

Ūkininko Pranciškaus iš Prienų rajono žodžiais, tik "biedni žmonės už šūdniekius atsiduria cypėje" - išrinktiesiems, girdi, galima grobti milijonus, reikalauti didžiulių kyšių, ir nieko. Keista, anot Pranciškaus, ir tai, kaip teisėjos dar neišteisino - juk ji toookia ligota, kad vargu bau ar galėjo tada suprasti, kad tame į nuosavą "ridikulį" paslaptingai patekusiame voke - šlamantys žalieji, o ne kokie Baltarusijos "zuikiai"...

REKLAMA
REKLAMA

Sunkiai dirbantis, didelę valstybės skolą už parduotą žemės ūkio produkciją turintis žemdirbys sakė atkreipęs dėmesį ir į tai, kad teismas kyšį paėmusią teisėją Eglę Milinienę ne tik nuteisė ketverius metus kalėti, bet dar ir priėmė nutartį konfiskuoti dalį jos turto. Būtų, girdi, labai įdomu sužinoti, kokį turtą teismo antstoliai pas nuteistą ponią surado? Ūkininko įsitikinimu, teisėja savo vardu neturėjo nė sugedusio televizoriaus...

Teisės akademijoje studijuojanti vilnietė Evelina sakė įsivaizdavusi, kad teisėjais, prezidento teikimu, "palaiminami" dirbti tik sąžiningiausi, dori ir aukščiausios kvalifikacijos pareigūnai. Tad teisėjai Eglei Milinienei iškelta baudžiamoji byla idealistinių pažiūrų studentę labai nuvylė, tiesiog šokiravo. Dvidešimtmetės nuomone, kyšio reikalavusi teisėja užtraukė gėdą visos šalies teisėjams.

Individualios įmonės savininkas Arvydas iš Jonavos sakė ne kartą girdėjęs aukščiausių šalies vyrų žodžius, esą svarbu ne bausmės dydis, o jos neišvengiamumas.

- Nieko neprikiši - Eglė Milinienė nuo bausmės neišsisuko, - dėstė verslininkas. - Tai kodėl ji ne už grotų? Ar tai ne dvigubas žaidimas - žmonės aprims, viskas užsimirš, ir skirtąjį nuosprendį, žiūrėk, tyliai pakeis?

REKLAMA

Pono Arvydo manymu, kyšininkė teisėja taip ir neparagaus kalėjime verdamos miežinės košės. Nebūtų, girdi, teisėja, jei nerastų būdų to išvengti.

- Jei daktarai parašė, kad ji - sunki ligonė, parašys ir tai, kad kalėjimo ligoninėje nėra tokias ligas gydančių medikų, - svarstė Arvydas. - Ir viskas savaime išsispręs!

Laisvės atėmimo vietų ligoninės vyr. gydytojas, korespondentei perpasakojus verslininko mintis, tepridūrė:

- Jei nuteistoji skųsis sveikata, mūsų ligoninės gydytojų komisija spręs, kurioje gydymo įstaigoje - pas mus ar kitur - ją reikėtų gydyti.

Žiūrėk, ar jonaviškio verslininko žodžiai nebus pranašiški...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų