• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ieškinys prezidentui - beveik milijonas

Darbo netekusi Ukmergės teisėja Sabina Petraškaitė kreipėsi į teismą ir reikalauja ne tik jos atleidimą pripažinti neteisėtu, bet ir priteisti atlyginimą, kurį ji būtų gavusi dirbdama iki kadencijos pabaigos - 65 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak dienraščio "Lietuvos žinios", S. Petraškaitė buvo atleista prezidento dekretu. Tokį patarimą šalies vadovui pateikė Teismų taryba. Laiške prezidentui teisėja tvirtino, kad per penkerius darbo Ukmergės teisme metus nebuvo gauta piliečių skundų dėl jos elgesio.

REKLAMA

Prezidentą į teismą padavusi S. Petraškaitė reikalauja sumokėti 10 000 litų už patirtą neturtinę žalą bei turtinę - 838 635 litų. Buvusi teisėja paskaičiavo, kad tiek ji būtų uždirbusi per 13 metų ir 7 mėnesius - būtent tiek pareigų netekimo metu jai trūko iki 65 metų. S. Petraškaitė prezidento dekretu Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėja buvo paskirta 2000-aisiais. Pagal galiojančius įstatymus, teisėjo kadencija trunka penkerius metus, kuriems baigiantis sudaryta komisija vertina teisėjo darbą. Jeigu darbas įvertinamas teigiamai, toliau svarstoma, ar pratęsti teisėjo įgaliojimus iki 65 metų.

REKLAMA
REKLAMA

S. Petraškaitė prezidento dekretu buvo atleista, nes būtent tokį patarimą šalies vadovui pateikė Aukščiausiojo Teismo pirmininko Vytauto Greičiaus vadovaujama Teismų taryba. Prieš tai jos darbą tikrino Vilniaus apygardos teismo pirmininko Artūro Šumsko sudaryta Vertinimo komisija. Teisėjos darbo kokybė buvo įvertinta teigiamai, tačiau komisija nusprendė, kad dėl asmeninių savybių S. Petraškaitės elgesys neatitinka teisėjų etikos taisyklių reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai buvo pagrindinis motyvas, dėl kurio ukmergiškės teisininkės įgaliojimai nebuvo pratęsti. Nesutikusi su atleidimu S. Petraškaitė kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą. Kadangi šio teismo teisėjai atliko jos veiklos vertinimą, skundas buvo perduotas nagrinėti Panevėžio apygardos teismo teisėjams. Čia moters ieškinys buvo atmestas, todėl ji dar turėjo valstybei sumokėti beveik 100 litų teismo išlaidas.

Su tokiu sprendimu teisininkė nesutiko ir parašė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui, kurio teisėjų kolegija praėjusią savaitę nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymu išaiškinti, ar prezidento pasirašyti aktai neprieštarauja Konstitucijai. S. Petraškaitės ieškinio prezidentui ir Vyriausybei nagrinėjimas yra sustabdytas maždaug dvejiems metams - tiek gali tekti laukti KT išaiškinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų