• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britanijoje pradėjo veikti nacionalinė duomenų apdorojimo sistema, kuri leidžia nustatyti, ar studentų pateikti rašto darbai nėra nusirašyti iš internete skelbiamų šaltinių. Nortumbrijos (Northumbria) universitete sukurta PAS (Plagiarism Advisory Service) paslauga gali naudotis visi šalies universitetai ir koledžai.

REKLAMA
REKLAMA

Ši paslauga pagrįsta JAV kompanijos “iParadigms” sukurta technologija. Dėstytojams tereikės išsiųsti studentų pateiktus darbus - suprantama, skaitmeniniu pavidalu - į PAS duomenų bazę, ir po 4 valandų bus gautas patikrinimo rezultatas. Dokumente spalvotai bus pažymėtos tos vietos, kurios sutampa su internete skelbiamais informacijos šaltiniais. Jei iš Voratinklio “pasiskolintos” medžiagos kiekis viršys 75 proc. studento darbo turinio, jis bus pažymėtas raudonai. Jei turinio sutapimai nebus didesni nei 10 proc., darbas bus žymimas mėlyna spalva. Kitos spalvos atitinkamai žymės skirtingus plagijavimo lygius. Dėstytojai taip pat bus informuojami, kokių būtent tinklapių turinys buvo panaudotas studentų darbuose.

Britų švietimo įstaigos buvo priverstos imtis tokių priemonių dėl masiškai plintančio moksleivių ir studentų nusirašinėjimo iš internete skelbiamų darbų. Analogišką kovos su plagiatoriais būdą naudoja ir keletas JAV akademinių institucijų, tačiau tokia priemonė ten nėra įdiegta visos šalies mastu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų