• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės 5 d. informacinių technologijų kompanija IBM paskelbė, kad jos mokslininkai sukūrė mažiausią pasaulyje kietojo kūno šviesos spinduolį. Tai pirmas vienos molekulės spinduolis, valdomas elektra ir įrodantis, kaip greitai vystosi molekulinių įrenginių tyrimai.

REKLAMA
REKLAMA

Šis IBM pasiekimas taip pat suteikia galimybę unikalias anglies nanovamzdžio savybes pritaikyti ir optoelektronikoje, kuri yra didelio greičio komunikacijų pramonės pagrindas.

REKLAMA

Ankstesni IBM darbai, tiriant anglies nanovamzdžio elektrines savybes, padėjo pritaikyti jas, pakeičiant silicį. Silicio technologijas reikia pakeisti, kai reikia pagaminti dar mažesnes mikroschemas. Anglies nanovamzdžiai - tai vamzdelio formos molekulės, 50 tūkstančių kartų plonesnės už žmogaus plauką. IBM specialistai tikisi, kad naujausias pasiekimas padidins susidomėjimą bei naujų galimybių ir pritaikymų paiešką elektronikos ir fotonijos nanotechnologijų srityje.

IBM mokslininkų komanda aptiko 1,5 mikrometro ilgio šviesos bangą. Šio ilgio bangos plačiai gali būti taikomos optinėje komunikacijoje. O įvairaus skersmens nanovamzdžiai gali generuoti įvairaus ilgio bangų šviesą, taikomą kitose srityse. Tokiu būdu per optines nanovamzdžių ypatybes galima išvystyti elektroninės šių nepaprastai mažų dalelių savybes ir pritaikomumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų