• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyvenimo pabaiga kartuvėse

Irako vyriausybės nurodymu nuverstasis Irako diktatorius Sadamas Huseinas šeštadienį, gruodžio 30-ąją, anksti rytą buvo pakartas. Mirties bausmė virto pasityčiojimu iš pasmerktojo.

REKLAMA
REKLAMA

Buvusio Irako prezidento palaikai tą pačią dieną buvo palaidoti jo gimtajame mieste. Kartu su S. Huseinu mirties bausme nuteistam netikram jo broliui bei buvusiam vyriausiajam teisėjui nuosprendis bus įvykdytas vėliau.

REKLAMA

Nedidelė grupelė irakiečių stebėjo mirties bausmės įvykdymą Irako bazėje, į šiaurę nuo Bagdado priemiesčio Hamenėjos. Teisėjas perskaitė S. Huseinui mirties nuosprendį. Buvęs Irako lyderis buvo pasiėmęs Koraną, kurį prašė perduoti draugui. S. Huseinui ant kaklo buvo užnerta virvė. Kuomet egzekucijos vykdytojas priėjo užmauti ant galvos gobtuvą, buvęs diktatorius aiškiai parodė, kad to nenori.

REKLAMA
REKLAMA

Egzekucija užtruko kelias minutes. Internete išplatinta mobiliuoju telefonu nufilmuota medžiaga rodo, jog šiitai budeliai egzekucijos metu skandavo šiitų kovotojų grupuotės lyderio vardą ir įžeidinėjo S. Huseiną. Tačiau diktatorius mirtį pasitiko oriai, su malda lūpose.

Šimtai S. Huseino rėmėjų surengė protestus Bagdado, Tikrito ir Samaros miestuose. Daugelis rėmėjų žadėjo keršyti už egzekuciją ir vadino ją bailių, kuriems vadovauja amerikiečių valdžia, nusikaltimu. Arabų sunitų demonstracijos surengtos praėjus dienai po švenčių šiitų rajonuose. S. Huseino vyriausioji dukra Rahad prisijungė prie šimtų protestuotojų Jordanijos sostinėje Amane. "Dievas jus laimina! Dėkoju jums už kankinio S. Huseino pagerbimą", - sakė ji demonstrantams netikėtai pasirodžiusi viešumoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešta ir apie protestus visame musulmonų pasaulyje, tarp jų ir palestiniečių teritorijose bei Indijos administruojamame Kašmyre. Irako sunitai protestavo Bagdado Adhamijos rajone, Samaroje ir S. Huseino gimtajame mieste Tikrite, kur buvęs Irako vadovas ir buvo palaidotas. Pasak apžvalgininkų, demonstracijos nėra milžiniškos, tačiau jos atspindi didžiulius nesutarimus, kurie gali sugriauti Iraką.

Pasaulis skirtingai reagavo į S. Huseino gyvenimo pabaigą kartuvėse. Labiausiai dėl jo mirties džiūgavo paprastai tarpusavyje nesutaikomi priešininkai - JAV ir Iranas. Europos Sąjunga pasmerkė buvusiam Irako prezidentui S. Huseinui įvykdytą mirties bausmę (visose ES valstybėse mirties bausmė yra panaikinta). Vatikanas egzekuciją pavadino tragiška žinia ir sakė, jog tai gali pakurstyti keršto dvasią. Libija egzekucijos proga paskelbė 3 dienų gedulą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų