• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Medicininis žibalas - tik pagal specialų užsakymą

"Noriu sužinoti apie medicininį žibalą "Petrolenium", - rašo mūsų skaitytoja Dalia M. iš Pakruojo rajono. - Kur jo galima nusipirkti? Ar reikalingas receptas?"

REKLAMA
REKLAMA

Medicininis žibalas - tai homeopatinis produktas, skirtas organizmui sustiprinti sergant onkologinėmis ligomis, cukriniu diabetu, padedantis greičiau atgauti jėgas sveikstant po operacijų, stiprinantis imunitetą.

REKLAMA

Medicininis žibalas "Petrolenium" Lietuvoje nėra registruotas, tačiau jo galima užsisakyti "Vokiečių" vaistinėse (Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje), mat šios vaistinės turi licenciją minėtą produktą atsivežti. Produktas iš Vokietijos bus pristatytas maždaug per dešimt dienų.

Vaistinei reikia pateikti minėtų vaistų receptą (ant jo turi būti dviejų gydytojų parašai ir vardiniai antspaudai) ir deklaraciją. Deklaraciją užpildo ir išduoda receptą parašęs gydytojas arba ją galima įsigyti "Vokiečių" vaistinėje ir nunešti gydytojui, kad užpildytų.

REKLAMA
REKLAMA

Vaistai nuo grybelio - tik gydytojui patarus

"Patarkite, kokius vaistus vartoti, jei įtariu, kad sergu pėdų grybeliu, - teiraujasi Juozas V. iš Šiaulių rajono. - Ar tiesa, kad brangiu tepaliuku "Lamisil" pėdų grybelį įmanoma pagydyti per savaitę?"

Ar tikrai sergate pėdų grybeliu, gali pasakyti tik odos ligų specialistas, atlikęs reikiamus tyrimus. Išoriškai apžiūrint pėdas negalima tiksliai pasakyti, kad oda pažeista grybelio sporų. Tik nustačius ligą skiriami vaistai (gydomieji tepalai, tabletės ar kt.). Tiek kremas "Lamisil", tiek kiti priešgrybeliniai vaistai yra toksiški, todėl juos galima vartoti tik esant ligos indikacijoms ir tik gydytojui paskyrus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Staigios kūdikių mirties sindromas

"Teko girdėti, jog kūdikį iš niekur nieko gali ištikti staigi mirtis, - rašo Lina B. iš Panevėžio. - Noriu sužinoti, kas tai nulemia - gal įgimti organų defektai? Ar įmanoma nuspėti, kad kūdikiui tai gresia?"

REKLAMA

Nuo staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS) Lietuvoje kasmet vidutiniškai miršta 11 - 13 kūdikių. Jis nustatomas, kai kūdikį iki vienerių metų ištinka staigi ir netikėta mirtis, kurios priežastis lieka neaiški ir po nuodugnaus medicininio lavonėlio ištyrimo. Kitaip sakant, staigios kūdikių mirties sindromas gali būti nustatytas tik atmetus visas kitas galimas tiek įgytas, tiek įgimtas staigios kūdikio mirties priežastis.

REKLAMA

Staigios kūdikio mirties sindromui būdinga tai, jog, iki tol atrodęs sveikas ir guvus, kūdikis staiga numiršta (dažniausiai - naktį, be skausmo ar kitokių kančių). Neretai paaiškėja, jog maždaug savaitė iki mirties tokie kūdikiai buvo sirgę nesunkios formos virusine kvėpavimo takų infekcija ar turėję nežymių virškinamojo trakto sutrikimų. Tokių mirčių padaugėja šaltuoju metų periodu - rudenį bei žiemą. Yra žinoma, jog SKMS dažniau diagnozuojamas vyriškos lyties kūdikiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, kad mokslininkai deda labai daug pastangų, stengdamiesi nustatyti staigios kūdikių mirties priežastis, kol kas jos nėra tiksliai įvardijamos. Manoma, jog minėtas sindromas dažniau užklumpa tuos kūdikius, kurie yra gimę su smegenų kamieno defektais (kai yra sutrikusi smegenų receptorių, atsakingų už pabudimą iš gilaus miego, taip pat kontroliuojančiųjų kvėpavimą bei kraujospūdį, veikla). Tokie smegenų kamieno defektai yra nustatomi tik atlikus sudėtingus smegenų audinio gabalėlio tyrimus.

Medicininėje literatūroje nurodoma, jog staigios kūdikių mirties sindromas yra nenuspėjamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų