Riebalų išsiurbimas antsvorio nesumažins
"Turiu nemažą antsvorį, todėl vis dažniau susimąstau apie riebalų išsiurbimo operaciją, - rašo Jolita K. iš Vilniaus rajono. - Gal galėtumėte plačiau parašyti apie šią medicininę procedūrą - ar ji nėra pavojinga, kokios galimos komplikacijos, kokia tikimybė, kad po kurio laiko vėl susidarys riebalų sankaupos".
Plastinės chirurgijos specialistai tvirtina, jog kai kurie šalies gyventojai riebalų išsiurbimą klaidingai įsivaizduoja kaip greitą ir efektyvų susidariusio antsvorio pašalinimą. Iš tikrųjų tokia operacija ne mažinamas kūno svoris, o formuojama tobulesnė žmogaus figūra. Pavyzdžiui, moteris yra labai liesa, o jos pilvukas - smarkiai išsikišęs; figūra būtų nepriekaištinga, jei į akis nekristų pernelyg storos šlaunys...
Anot specialistų, riebalų išsiurbimas, kaip ir bet kuri kita operacija, turi tam tikrą rizikos laipsnį, nors pasaulinėje praktikoje pooperacinių komplikacijų pasitaiko itin retai.
Operuojama darant bendrąją narkozę. Pro mažytes specialiais medicininiais instrumentais padarytas skylutes išsiurbiami riebalai. Išsiurbtas riebalų kiekis gali svyruoti nuo 1 iki 3 ar dar daugiau litrų. Operacijos trukmė priklauso nuo to, kokiame plote riebalai išsiurbiami.
Po riebalų išsiurbimo operacijos kurį laiką ribojamas fizinis krūvis, mat susidariusioje ertmėje po riebalų išsiurbimo oda turi priaugti prie raumenų.
Neturintieji žymesnio antsvorio po riebalų išsiurbimo operacijos gali toliau gyventi įprastu ritmu. Tie, kurie iki riebalų išsiurbimo skundėsi didesniu svoriu, turi sureguliuoti mitybą (saikingai maitintis), daugiau judėti, mankštintis. Antraip visos pastangos išsaugoti gražią figūrą nueis perniek.
Medikai tokios operacijos nerekomenduoja vyresniems kaip 60 metų asmenims, mat jų raumenų tonusas jau esti susilpnėjęs ir po riebalų išsiurbimo likusi ertmė gali nesusitraukti. Tokia operacija nedaroma ir sergantiesiems cukriniu diabetu bei kai kuriomis kitomis ligomis.
Ar sveika valgyti šermukšnių uogas?
"Esu girdėjusi, kad šermukšnio uogos yra labai maistingos, turi daug vitaminų, stiprina organizmą, - rašo Vilma Petrauskienė iš Šilalės. - Gal galėčiau apie šių uogų gydomąsias savybes sužinoti daugiau".
Iš tiesų šermukšnio uogos yra labai naudingos organizmui. Jose yra vitaminų C, P, K, provitamino A, cukraus, obuolių rūgšties, rauginių bei karčiųjų medžiagų. Uogų minkštimas yra aitriai kartus, rūgštus, bet po šalnų uogos pasidaro saldžios. Iš šermukšnių daroma vitaminingas sirupas, uogienės, kompotai, arbatos.
Šermukšnių uogos plačiai vartojamos farmacijos pramonėje - mišiniams, skirtiems avitaminozių profilaktikai ir gydymui, gaminti. Dėl savo gydomųjų savybių šermukšnio uogos labai tinka aterosklerozės bei hipertoninės ligos profilaktikai bei gydymui, taip pat kaip vidurius laisvinantys, šlapimą varantys bei kraujavimą stabdantys vaistai. Šermukšnių nuoviras labai stiprina sergančiuosius plaučių ligomis bei reumatu.
Kai nesveikuoja akys
"Jau kuris laikas vargina dažnas akių vokų trūkčiojimas, - rašo Violeta B. iš Prienų rajono. - Ar tai liga, ar paprasčiausio nuovargio pasekmė? Ir dar noriu paklausti, kodėl apie akis dažnai atsiranda tamsūs ratilai?"
Akių vokų trūkčiojimas dažniausiai atsiranda dėl per daug jautrios nervų sistemos arba iš nuovargio. Kartais tokį negalavimą išprovokuoja magnio trūkumas organizme, todėl reikėtų valgyti daugiau ruginių miltų duonos, ankštinių daržovių, riešutų.
Tamsūs ratilai apie akis irgi dažniausiai atsiranda dėl pervargimo. Tačiau tai gali įspėti ir apie cholesterolio apykaitos sutrikimus - patartume kreiptis į šeimos gydytoją ir pasidaryti reikiamus tyrimus.
Dantų pastą reikia kaitalioti
"Mano dantys iš prigimties yra gelsvi, - rašo Vidas iš Panevėžio, nenurodęs savo pavardės. - Dantis valausi reguliariai, naudojau ir balinančią pastą, tačiau ji nedavė jokio rezultato. Gal yra kokių kitokių dantis balinančių priemonių?"
Dantų spalva priklauso ne tik nuo to, kokį emalio atspalvį paveldėjote (baltą, pilkšvą, gelsvą), bet ir nuo to, kaip dantis prižiūrite, ar turite žalingų įpročių ir pan. Dantų spalvą keičia kava, arbata, raudonasis vynas, rūkymas ir, be abejo, nepakankama higiena. Gelsvą ar pilkšvą atspalvį dantims suteikia ant jų atsirandančios apnašos.
Dantis galima balinti tiek gydytojo stomatologo (burnos higienisto) kabinete, tiek namų sąlygomis. Specialistai tai atlieka profesionaliai, tačiau tokia procedūra nepigiai kainuoja. Namuose paprasčiausias būdas naikinti dantų apnašas, taigi ir apsaugoti dantis nuo tamsėjimo, yra balinanti dantų pasta. Tiesa, reikėtų atminti, jog pastos rūšį būtina kaitalioti, mat burnos ertmėje esantys mikroorganizmai ilgainiui pripranta prie dantis valančių bei juos apsaugančių veikliųjų medžiagų.
Beje, nereikia persistengti, negalima nubrūžinti emalio - tuomet tik dar labiau sau pakenksite. Kaip minėta, dantų atspalvis siejamas ir su paveldėjimu, kurio neįveiks jokie balikliai.
Ką gydo akupunktūra?
"Teko girdėti, jog daug ligų gydo netradicinės medicinos rūšis akupunktūra, - rašo Laima Verkienė iš Jonavos. - Norėčiau plačiau sužinoti, kas tai per gydymas, kokios ligos gydomos ir panašiai".
Akupunktūra aprašyta jau senovės Kinijoje. Nors tradicinė medicina tokį gydymo būdą vertina atsargiai (tarp pripažintų medikų yra gana daug skeptikų), Lietuvoje darbuojasi ne vienas specialistas, gydantis šiuo metodu.
Akupunktūros principas yra labai paprastas: į tam tikras kūno vietas (akupunktūrinius taškus, arba, kitaip tariant, odos plotelius, kuriuose gausu smulkių kraujagyslių ir nervų receptorių) kelių milimetrų gyliu susmaigstoma labai plonų akupunktūrinių adatėlių, kurios paliekamos 15-30 minučių. Per tuos akupunktūrinius taškus perduodami impulsai į nesveiką organą.
Šio netradicinio gydymo metodo žinovai tvirtina, jog akupunktūra galima sėkmingai gydyti nervų sistemos, virškinamojo trakto, reumato, sąnarių, stuburo ligas, taip pat migreną, osteoporozę, mėnesinių skausmus, su menopauzės laikotarpiu susijusius negalavimus bei daug kitų sutrikimų.
Kaip gydomi erekcijos sutrikimai
"Norėčiau daugiau sužinoti apie "vyrišką" bėdą - erekcijos sutrikimus, - savo laiške rašo Augustinas K. iš Kauno. - Dėl kokių priežasčių tokie sutrikimai atsiranda, kaip gydomi, kokios galimos komplikacijos ir panašiai."
Erekcijos sutrikimai - tai dėl vienokių ar kitokių priežasčių vyrams atsirandanti tam tikra lytinė negalia, kuomet dėl nepakankamo varpos sustandėjimo negalima atlikti lytinio akto.
Erekcijos sutrikimų priežastys esti įvairios: tiek psichogeninės (kilusios psichologiniu pagrindu), tiek organinės kilmės (sukeltos kitų ligų, žalingų įpročių ar vartojamų vaistų).
Pirmoji priežasčių grupė (psichogeninės kilmės erekcijos sutrikimai) būdingesni jauniems žmonėms. Jų išsivystymui gali turėti įtakos vaikystėje patirtos psichotraumos, neteisingas auklėjimas, nesėkmingai susiklostęs seksualinis gyvenimas ir panašiai. Ne mažesnį vaidmenį vaidina ir patiriami stresai, nuolatinė įtampa, depresinė būsena, pervargimas.
Erekcijos sutrikimai, susiję su kitomis ligomis, būdingesni vyresnio amžiaus vyrams. Tokius sutrikimus gali sukelti rūkymas, alkoholis bei kai kurie medikamentai (raminamieji, mažinantieji kraujospūdį, varantieji šlapimą).
Šiuo metu erekcijos sutrikimai sėkmingai gydomi - tik reikia nedelsti, ieškoti pagalbos, kol liga neįsisenėjo. Skiriama potenciją gerinančių vaistų, gali būti pasiūlyta implantų. Jei nustatomos psichogeninės kilmės erekcijos sutrikimų priežastys, gydoma kompleksiškai - medikamentus derinant su psichologo ar psichoterapeuto konsultacija. Nustatyta, kad labai teigiamai organizmą veikia geros emocijos, poilsis, turiningas laisvalaikis.
Erekcijos sutrikimai vyrams sukelia ypač didelį diskomfortą, dažnam ligoniui gali atsirasti nepilnavertiškumo kompleksas. Tokių problemų turintis vyriškis ne tik tampa nervingas, priekabus, nuolat jaučia įtampą, bet ir pradeda jausti tarpvietės skausmus (dėl prostatoje susikaupusio sekreto). Erekcijos sutrikimų turintiems vyrams padidėja tikimybė patirti galvos smegenų insultą ir miokardo infarktą.
Kadangi spermoje yra daug cinko, reikėtų vartoti daugiau šios medžiagos turinčių maisto produktų - jūros gėrybių, kepenėlių, riešutų, rudųjų ryžių, javų produktų ir kt. Reikia sportuoti, tačiau nepervargti (mat per dideli krūviai gali sumažinti lytinį susijaudinimą). Pažymėtina tai, kad seksualiai nuteikia, padeda greičiau lytiškai susijaudinti imbiero, kardamono, kmynų, sandalmedžio, jazminų ir kai kurių kitų augalų kvapai, todėl miegamojo patalpas galima iškvepinti šių augalų aliejais ar jų mišiniais.