• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Nerekomenduojamas riebus maistas

"Esu girdėjusi, kad sergant gastroezofaginio refliukso liga, reikia vengti gazuotų gėrimų, alaus, vyno, šampano, - rašo mūsų skaitytoja Rasa R. iš Kauno rajono. - Gal galėčiau sužinoti, kokie dar gėrimai ir patiekalai kenkia ir apskritai kokių rekomendacijų reikėtų laikytis".

REKLAMA
REKLAMA

Sergantieji gastroezofaginio refliukso liga turėtų valgyti nedideliais kiekiais ir dažnai - mažiausiai keturis kartus per dieną. Maistą reikia gerai sukramtyti, valgyti neskubant. Geriausia priprasti valgyti tuo pačiu metu. Po valgio negalima lankstytis, nereikia eiti pogulio. Vakarienę patartina valgyti mažiausiai trys valandos iki miego. Būtina riboti kavą (iki trijų puodelių per dieną), visus laiško autorės paminėtuosius gėrimus, taip pat vengti stiprios arbatos, rūgščių sulčių. Maistas turi būti neriebus.

REKLAMA

Visai atsisakykite aštrių patiekalų, aštrių prieskonių (pipirų, pipirmėtės, mėtos, cinamono, žalių svogūnų, česnakų). Venkite dujų išsiskyrimą skatinančių daržovių (kopūstų, ridikų, špinatų, ropių), pomidorų padažo. Nustatyta, kad kenkia ir rūkyti, sūdyti, marinuoti bei rauginti produktai. Ligos paūmėjimą gali sukelti šokoladas, švieži mielinės tešlos kepiniai, koncentruoti sultiniai.

REKLAMA
REKLAMA

Ir dar keli svarbūs patarimai: venkite antsvorio, stresinių situacijų, jei rūkote - kuo greičiau atsisakykite šio žalingo įpročio.

Ar gali pakenkti anabolikai?

"Prieš kurį laiką intensyviai sportavau, - rašo dvidešimtmetis Vilius M. iš Širvintų. - Norėjau priaugti svorio, todėl dideliais kiekiais apie pusę metų vartojau anabolinius steroidus. Tačiau po kurio laiko pajutau, kad sutriko lytinis pajėgumas, šiek tiek sumažėjo lytiniai organai. Nors anabolikų nebevartoju, mano paminėtos problemos liko. Patarkite, kaip gydytis?"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip jau yra, jog organizmas visuomet stengiasi kompensuoti intervencijas ar nukrypimus. Vartodamas anabolikus (o tai yra vyriškieji lytiniai hormonai ar į juos panašios medžiagos) laiško autorius sutrikdė natūralią hormonų pusiausvyrą organizme ir užslopino natūralią jų gamybą. Labai blogai, kai tai įvyksta lytinio brendimo metu.

REKLAMA

Nutraukus minėtų preparatų vartojimą organizme pasireiškė jų deficitas, nes natūrali gamyba dėl savireguliacijos buvo slopinama. Todėl laiško autoriui kilusios problemos yra ne kas kita, kaip neteisingo ir netikslingo preparato vartojimo pasekmė.

Kadangi Viliui dar tik 20 metų, jis gali tikėtis dalinio ar visiško hormoninės pusiausvyros atsistatymo bei normalaus lytinės sistemos funkcionavimo. Tereikia nedelsiant kreiptis į gydytoją endokrinologą.

REKLAMA

Ar narkozė labai kenksminga?

"Teko patirti ne vieną operaciją, kuri neapsiėjo be narkozės, - rašo vilnietė Edita Vaišnorienė. - Noriu sužinoti, ar narkozė labai pakenkia organizmui?"

Bendrinė anestezija, arba, kitaip tariant, narkozė, gali būti su dirbtiniu kvėpavimu (tokiu atveju į kvėpavimo takus įkišamas vamzdelis) arba be jo (tik suleidžiami vaistai į veną). Narkozės be dirbtinio kvėpavimo daugiausia naudojamos per trumpesnes ir lengvesnes operacijas. Kitais atvejais taikomos narkozės su dirbtiniu kvėpavimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teisingai parinkus narkozę sukeliančius medikamentus (atsižvelgus į individualias konkretaus paciento organizmo ypatybes, jo sveikatos būklę, persirgtas ligas ir t. t.), tolimesnio poveikio organizmui neturi net ir ilgalaikė narkozė.

Tiesa, nors ir labai retai, tačiau kartais vaistai sukelia alerginę ar kitą nepageidaujamą organizmo reakciją.

REKLAMA

Dar yra regioninė (ne viso kūno) narkozė. Tokia narkozė daug saugesnė ir palankesnė pacientui negu bendrinė. Negerai tik tai, kad regioninė narkozė tinka ne visoms operacijoms.

Veido seborėja - sunkiai gydoma liga

"Kaip gydyti veido riebiąją seborėją, besitęsiančią jau ne pirmus metus? - teiraujasi Jonas K. iš Panevėžio. - Beje, nizoralis man nepadeda".

REKLAMA

Riebioji seborėja - tai odos liga, kuriai būdinga riebalinių liaukų (labiausiai - veido, galvos plaukuotosios dalies, tarpumentės, krūtinkaulio sričių) padidėjusi funkcija. Šiose kūno vietose oda blizga, plaukų maišelių žiotys išsiplėtusios, plaukai greitai silpnėja, išslenka. Esant kombinuotajai seborėjai, kaktos ir smakro oda yra riebi, o galvos plaukuotoji dalis bei skruostai - sausi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydymas - kompleksinis: skiriami geriamieji vaistai, taip pat specialūs tepaliukai, specialios higienos priemonės (muilas, šampūnas). Pačiam gydytis nepatartina - galite sau tik dar labiau pakenkti - geriausia kreiptis į gydytoją dermatologą.

Nesižavėkite higieniniais įklotais

"Norėčiau sužinoti, ar gali kilti alergija nuo higieninių įklotų? - klausia Sandra V. iš Prienų. - Jei taip, ką medikai patartų naudoti vietoj jų?"

REKLAMA

Iš tiesų, higieniniai įklotai gana dažnai sukelia alergiją. Ji pasireiškia gleivinių ir aplinkinės odos paraudimu, niežuliu, perštėjimu. Svarbu išsiaiškinti šių nemalonių reiškinių priežastis, mat neretai tokius negalavimus sukelia ir sintetika (sintetinės kelnaitės). Na, o vietoj įklotų patartina naudoti medvilninę vatą.

REKLAMA

Plaukuotumas - ne liga

"Mane labai erzina padidėjęs kūno plaukuotumas, - skundžiasi Gintarė V. iš Elektrėnų. - Patarkite, kaip gydytis".

Kūno plaukuotumas - ne liga, tačiau tai gali būti rimtos ligos simptomas. Patartina kreiptis į gydytoją ginekologą.

Ar kirkšnių grybelis užkrečiamas?

"Įtariu, kad "pasigavau" kirkšnių grybelį, - rašo Valdas A. iš Kėdainių. - Ar lytiškai santykiaudamas su mergina galiu ją užkrėsti?"

Tikrai taip! Grybelis, įskaitant ir kirkšnių, yra užkrečiamas, todėl jei manote, kad šia liga susirgote, kuo skubiau kreipkitės į gydytoją dermatologą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų