• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Ką rodo onkocitologinis tyrimas?

"Turiu "moteriškų" problemų, - rašo mūsų skaitytoja Ilona B. iš Mažeikių rajono. - Pasiguosiu, jog su savo gydytoja ginekologe nelabai randu bendrą kalbą. Todėl norėčiau paklausti nepriklausomo specialisto - ką rodo onkocitologinis tyrimas iš gimdos kaklelio ir kas kiek laiko reikėtų atlikti tokį tyrimą?"

REKLAMA
REKLAMA

Onkocitologinis tepinėlis iš gimdos kaklelio parodo epitelio ląstelių pokyčius. Jie gali būti uždegiminiai, ikivėžiniai ar būdingi gimdos kaklelio vėžiui. Sveikoms moterims rekomenduojama tokį tyrimą profilaktiškai atlikti 1-2 kartus per metus. Esant patologijai, tyrimo dažnumą nustato gydantis gydytojas. Ir dar vienas patarimas: jei laiško autorė nepasitiki savo gydytoja, geriau susirasti, prisirašyti pas kitą - tą, kuria pasitikėsite.

REKLAMA

Strijos po gimdymo

"Ant kūno po gimdymo atsirado strijų, - rašo Violeta D. iš Ukmergės. - Patarkite, ką daryti?"

Strijos (raudonos žymės) paprastai atsiranda mažėjant kūno apimčiai - kai oda ima trauktis. Jų būna po gimdymo, taip pat intensyviai sportavus ir staiga nustojus sportuoti. Tokiais atvejais patartina darytis masažus, kontrastines (šiltas-šaltas) vandens procedūras. Galima išbandyti kremus nuo celiulito - jie sušildo odą, pagerina jos kraujotaką.

REKLAMA
REKLAMA

Apie protinius dantis

"Teko girdėti, kad Suomijoje protinius dantis ištraukia vos tik jiems išdygus, nes manoma, kad šie dantys visiškai nereikalingi, - rašo Vaidas Vizbaras iš Kauno. - Ar tikrai taip? Ir dar noriu paklausti - gal reikia juos kaip nors specifiškai prižiūrėti?"

Protiniai dantys prižiūrimi kaip ir kiti dantys. Kadangi jie beveik nedalyvauja kramtymo procese, taip pat ir dėl itin nepatogios gydymui jų padėties, stomatologai dažniausiai juos, pradėjusius gesti, išrauna. Nepaisant to, reikėtų stengtis protinius dantis išsaugoti kuo ilgiau - jų gali prireikti protezuojant dantis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis bei tas apie žaliąją arbatą

"Ar žalioji arbata tikrai labai naudinga organizmui, ar tai tik reklamos įtaka? - teiraujasi Vincas Obelenius iš Prienų rajono. - Gal galėčiau sužinoti, kuo ji naudinga?"

Žalioji arbata išties vartojama daugeliu atvejų, kai norima pasveikti. Štai jei norite atsikratyti ant akies išaugusio miežio, užplikykite arbatinį šaukštelį žaliosios arbatos viena stikline verdančio vandens, palaikykite dešimt minučių ir, gabalėlį vatos sumirkę tame antpile, pridėkite prie akies. Greitai atlėgs skausmas, o miežis sunyks.

REKLAMA

Jei vargina sloga, ką tik paminėtos koncentracijos antpilu (palaikius jį mažiausiai 20 minučių) reikėtų dažnai praplauti nosį. Nakčiai šio tirpalo įsilašinti po 5 lašus į kiekvieną šnervę.

Žalioji arbata malšina dantų skausmą. Į užplikytą arbatą reikia įmesti skiltelę sutrinto česnako. Tirpalą keletą minučių palaikyti burnoje. Česnako kvapą iš burnos pašalinsite pakramtę sausos žaliosios arbatos.

Žalioji arbata iš organizmo pašalina radioaktyvųjį stroncį - užkerta kelią spindulinei ligai, be to, gerina medžiagų apykaitą, saugo nuo podagros.

Jei kelionėje pykina, reikia pakramtyti sausos žaliosios arbatos, ir blogumas praeis. Ją galima kramtyti ir nėščioms moterims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų