• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Problemos dėl auskaro

"Prieš trejus metus į bambą įsivėriau auskariuką, - rašo studentė Viktorija iš Vilniaus. - Neseniai pajutau, jog toje vietoje, kur yra skylutė, susidarė spuogelis, panašus į karpą. Kaip juo atsikratyti?"

REKLAMA
REKLAMA

Toks "spuogas" - odos karpa - jums greičiausiai susiformavo dėl nuolatinio odos dirginimo. Karpos pačiai krapštyti negalima - būtina kreiptis į odos ligų specialistą, kuris šį darinuką pridegins. Tai nėra skausminga procedūra.

REKLAMA

Po chemoterapijos - angina

"Mano mama (jai - 65 metai) serga kiaušidžių vėžiu. Neseniai bendrosios praktikos gydytoja jai diagnozavo anginą. Paskyrė gydymą, tačiau jau daugiau kaip mėnuo savijauta negerėja - laikosi temperatūra, paraudusi gerklė. Norėčiau sužinoti, kodėl taip yra? Gal tai susiję su motinos liga - prieš metus jai buvo išoperuotos kiaušidės, skirtas chemoterapinis gydymas", - rašo Monika K. iš Kauno.

REKLAMA
REKLAMA

Galimas dalykas, kad angina jūsų motinai yra anksčiau skirto chemoterapinio gydymo komplikacija. Tačiau pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kas yra anginos sukėlėjas (jei tai bakterinė angina, reikia paimti pasėlį ir nustatyti, kokiam antibiotikui ligos sukėlėjas yra jautrus). Būtina nedelsiant pasitikrinti ir kraują - ar jame nesumažėję leukocitų (tai taip pat gali nutikti po chemoterapinio gydymo). Jei tai pasitvirtintų, vaistus (nustačius ligos sukėlėjo jautrumą) reikėtų parinkti labai atidžiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar vištos pavojingos?

"Antri metai dirbu paukštyne, - rašo Nijolė V. iš Kaišiadorių. - Norėčiau sužinoti, ar po kurio laiko mano sveikatai neturi įtakos specifinė darbo aplinka - dulkės bei vištų išmatų skleidžiama medžiaga amoniakas?"

REKLAMA

Į plaučius įkvėptas amoniakas per ilgą laiką, žinoma, gali turėti įtakos tam tikrų pakitimų plaučiuose susiformavimui. Tai rodo štai tokie simptomai: svaigsta galva, silpna, trūksta oro. Viskas priklauso nuo to, kokia ore yra amoniako koncentracija. Darbo sąlygas tokiose įstaigose nuolat tikrina atitinkamų tarnybų medikai, tad dėl ūmaus sveikatos sutrikimo baimintis nereikėtų.

REKLAMA

Kai šlapinamasi per dažnai

"Jau keli mėnesiai naktį 4-5 kartus keliuosi šlapintis, - rašo Zita S. iš Kelmės rajono. - Šlapinuosi po nedaug, neskausmingai, tačiau neįsivaizduojate, kaip man visa tai įgriso! Dėl šio negalavimo net buvau paguldyta į ligoninę, atliko išsamius tyrimus, tačiau jokios ligos nerado..."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O gal tai susiję su jūsų emocine būkle, padidėjusiu nervingumu? Pabandykite nakčiai išgerti nervus raminančios arbatos ar pavartoti lengvų raminamųjų - gal tik to jums ir tereikia?

Mažakraujystė kūdikiui pavojinga

"Kaip sužinoti, ar mano dešimties mėnesių sūnus neserga mažakraujyste? - domisi Linas K. iš Panevėžio. - Norėčiau apie šią ligą sužinoti plačiau: kokie pagrindiniai jos požymiai, kokių pasekmių gali turėti vaiko vystymuisi?"

REKLAMA

Mažakraujystė - tai liga, kai kraujyje sumažėja deguonį pernešančio hemoglobino ir eritrocitų. Pagrindiniai simptomai - kūdikis išblykšta, pasidaro vangus (negalavimai priklauso nuo mažakraujystės laipsnio - kuo jis didesnis, tuo prasčiau smegenys aprūpinamos deguonimi).

REKLAMA

Kūdikiui pavojinga būklė yra tokia, kai hemoglobino kiekis sumažėja iki 100 mg/l.

Jei baiminatės dėl savo kūdikio sveikatos, nedelsdami jį parodykite pediatrui. Ji atliks reikiamus tyrimus ir, jei reikės, skirs gydymą.

Kaip sužinoti, ar sutrenktos smegenys?

"Norėčiau sužinoti, kokie yra pagrindiniai smegenų sutrenkimo požymiai. (vaikui - 7 mėnesiai), - klausia Rolandas B. iš Prienų rajono.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei jūsų kūdikis po patirtos galvos traumos pasidarė vangus, sumažėjo jo apetitas, pradėjo atpylinėti maistą, tapo dirglesnis nei įprastai, galima įtarti, kad jam sutrenktos smegenys. Reikėtų kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

Aikštingoji paauglystė

"Mūsų sūnui - 14 metų. Šeimoje visi puikiai sutarėme... iki pernai. Anksčiau vaikas puikiai mokėsi, o štai prieš gerą pusmetį į mokslus numojo ranka, pasidarė užsidaręs, paslaptingas, nenoriai bendrauja su kitais šeimos nariais. Pasiūlėme vykti pas psichologą, tačiau jis kategoriškai atsisakė. Ką daryti?" - klausia sutuoktinių pora iš Kauno rajono.

REKLAMA

Jei sūnus atsisako psichologo konsultacijos, pas šį specialistą nuvykite tik jūs, tėvai. Patyręs psichologas tikrai duos gerų patarimų dėl jūsų elgesio su sūnumi taktikos. Kita vertus, nereikia manyti, kad tai vien psichologinės problemos. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų sūnui nėra sutrikęs miegas, ar nepakito apetitas, nesikaitalioja nuotaikos, o gal jis turi stiprų poveikį jam darančių abejotinos reputacijos draugų?

REKLAMA

Kodėl užkietėja viduriai?

"Kol kiekvieną dieną valgau džiovintas slyvas, tol viskas tvarkoje, - rašo mūsų skaitytoja Elena K. iš Naujosios Akmenės. - Kai tik nustoju vartoti šiuos vaisius, iškart užkietėja viduriai. Gal mano organizmas jau priprato prie slyvų?"

Pagrindinis patarimas - keisti mitybą, vartoti daugiau ląstelienos turinčių maisto produktų. Na, o slyvas galite drąsiai valgyti ir toliau - jos organizmui tikrai nekenkia.

REKLAMA
REKLAMA

Jei tulžies pūslėje yra akmenų

"Baiminuosi, ar tik tulžies pūslėje nėra akmenų, - rašo Viktoras A. iš Anykščių. - Gal galėtumėte pasakyti, kokie yra pagrindiniai šios ligos simptomai? Ar reikia mokėti už tyrimus, kuriais ištiriama tulžis?"

Tulžies pūslėje gali būti akmenų, tačiau žmogus nejaučia jokių negalavimų. Sveikata gali sutrikti, kai akmenys sukelia tulžies pūslės uždegimą ar kai užkemša tulžies nutekėjimo lataką.

Prasidėjus tulžies akmenligės priepuoliui, ligonį pradeda kamuoti stiprus skausmas dešiniajame šone po šonkauliais (skausmas gali išplisti po visą pilvą, į dešinį petį), ligonį pykina. Gali pakilti temperatūra. Įtarus, kad prasidėjo tulžies akmenligės priepuolis, būtina kuo skubiau vykti į gydymo įstaigą ar kviesti greitąją medicinos pagalbą, mat gali prasidėti pavojingos komplikacijos.

Ar tulžies pūslėje yra susiformavę akmenų, parodo echoskopinis pilvo ištyrimas. Turint gydytojo siuntimą už tyrimą mokėti nereikia.

Kodėl šąla rankos ir kojos?

"Nuolat vaikštau atšalusiomis rankomis ir kojomis, - rašo Petronėlė B. iš Marijampolės. - Girdėjau, kad tai gali būti susiję su nervų sistema. Ar tiesa?"

REKLAMA

Tikrai taip! Dažniausiai toks simptomas siejamas su žmogaus vegetacine nervų sistema, kuri atsakinga už kraujagyslių išsiplėtimą. Tačiau geriausia būtų pasitarti su šeimos gydytoju - gal jis nustatys konkrečią ligą, kurios vienas iš simptomų kaip tik ir yra atšalusios galūnės (pavyzdžiui, Reino liga).

Galima pabandyti pakaitomis įmerkti rankas (kojas) tai į labai karštą, tai į labai šaltą vandenį, palaikant po 10 minučių, kartojant po 5 kartus apie dvi savaites. Negalavimo simptomai turėtų žymiai susilpnėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų