Graikijos teismas antradienį (10.14) atmetė Maskvos prašymą išduoti buvusį žiniasklaidos magnatą Vladimirą Gusinskį, kuris Rusijoje ieškomas dėl įtarimų sukčiavimu itin stambiu mastu.
Vieną didžiausių Rusijos žiniasklaidos imperijų sukūręs V. Gusinkis buvo suimtas Atėnų oro uoste vykdant Interpolui perduotą Rusijos reikalavimą. Remiantis orderiu, jis kaltinamas pasisavinęs 250 mln. dolerių (apie 775 mln. litų).
Apeliacinis teismas nurodė, kad V. Gusinskis, kuris kažkada buvo "savas" žmogus Kremliuje, gali laisvai išvykti iš šalies.
"Teismas nusprendė nepatenkinti (prašymo jį) išduoti. Jis nurodo anuliuoti (arešto) orderį, panaikinti visus jo kelionių suvaržymus ir grąžinti užstatą", - sakė pirmininkaujantis teisėjas Nikas Fagiolas (Nikos Fagiolas).
Su Rusijos ir Izraelio pasais keliavęs V.Gusinskis Atėnų oro uoste pagal tarptautinį arešto orderį buvo suimtas rugpjūtį.
Verslininkas Rusijos valdžios prašymu 2001 metais buvo suimtas ir Ispanijoje, bet šios šalies teismas nerado pakankamo pagrindo išduoti verslininką ir paleido jį į laisvę.
51 metų V. Gusinskis priklausė nedidelei Rusijos verslininkų, vadinamųjų oligarchų, grupei, kuri 10-ajame dešimtmetyje vykstant privatizacijai per labai trumpą laiką susikrovė didžiulius turtus. Tačiau 2001 metais V. Gusinskis prarado turėtą savo paties sukurto holdingo "Media-Most" kontrolę, kai didžiausia kompanijos kreditorė "Gazprom" išsireikalavo perduoti jam visas pagrindines magnato akcijas.
Daugelis žurnalistų ir Vakarų politikai "Media-Most" bylą traktavo kaip Kremliaus bandymą apriboti žodžio laisvę Rusijoje, tačiau jos valdžia tokius kaltinimus neigė ir tvirtino, kad tai "dviejų ūkio subjektų ginčas".
V. Gusinskis buvo suimtas įsiplieskus Kremliaus ir kito "oligarcho", Michailo Chodorkovskio, ginčui, kuris pakurstė kalbas, kad Rusijos lyderis Vladimiras Putinas prieš parlamento ir prezidento rinkimus stengiasi pažaboti itin turtingą šalies verslininkų elitą.
"Reuters"-BNS