Po girto policijos pareigūno sukeltos tragiškos avarijos sostinės policijos vadovas Erikas Kaliačius visų padalinių vadovus įpareigojo užtikrinti, kad tokios skaudžios pamokos daugiau nepasikartotų.
Kaip jau rašėme, sekmadienį neblaivus miesto policijos komisariato Viešosios policijos patrulių rinktinės patrulis Aleksandras Čevyčelovas ties pėsčiųjų perėja Savanorių prospekte partrenkė ir mirtinai sužalojo dvi moteris. Patrulis pabėgo iš įvykio vietos, tačiau vėliau buvo sulaikytas. A. Čevyčelovo kraujyje rasta 2,07 promilės alkoholio. Kaip ir įprasta tokiais atvejais, patrulis teigia išgėręs jau po avarijos.
Dėl šios avarijos pradėtas ikiteisminis tyrimas, teismas A. Čevyčelovą leido suimti 10 parų. Vilniaus miesto VPK viršininkas E. Kaliačius iš karto po nelaimės pasirašė raštą, įpareigodamas Vilniaus apskrities teritorinių policijos komisariatų, policijos struktūrinių padalinių vadovus priminti pavaldiems pareigūnams, kad vairavimas esant neblaiviems, kaip ir kiti sunkūs tarnybinės drausmės pažeidimai, yra nesuderinamas su tarnybine etika, prieštarauja moralės normoms ir sukelia grėsmę viešajam saugumui, todėl vertinamas kaip pareigūno vardo pažeminimas, už kurį skiriama nuobauda - atleidimas iš tarnybos. Sostinės policijos vadovybė tikina dėsianti visas pastangas, kad policija saugotų bei gintų visuomenę nuo grėsmės ir rizikos veiksnių ir pati niekada netaptų jų šaltiniu.
Ko vertas toks mušimasis į krūtinę? Tikriausiai nieko, nes prieš kelias dienas (dar prieš šią nelaimę Savanorių prospekte) pats policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius išleido įsakymą, kuriame nurodė, jog tarnybos metu griežtai draudžiama girtuokliauti ir išgėrus sėsti prie automobilio vairo. Per mėnesį su įsakymu turėjo susipažinti visi pareigūnai. Įsakymas rašytas dėl padaugėjusių pareigūnų sukeltų eismo įvykių.
Prabėgo vos kelios dienos po to, kai komisaras pareigūnams priminė, ką jie ir taip turi žinoti, o Kaišiadorių rajono viešosios policijos pareigūnas nesuvaldė automobilio ir rėžėsi į kitą mašiną. Rėžėsi dėl to, kad buvo girtas kaip pėdas - 2,84 promilės. Ši nelaimė baigėsi tik automobilių sudaužymu, o po kelių dienų kitas policininkas suvažinėjo dvi moteris.
"Akistata" ne sykį yra rašiusi apie girtus policininkus prie vairo, apie jų padarytus eismo įvykius, kurių ne vienas yra pasibaigęs tragiškai. Štai neseniai rašėme apie Garliavos nuovados pareigūną Rimantą Janušauską, kuris girtas prie vairo padarė avariją. Tuomet žuvo devyniolikmetė, nukentėjo dar trys žmonės. Įdomiausia tai, kad R. Janušauskas jau ir anksčiau buvo nuskambėjęs - vairavo automobilį neblaivus ir padaręs avariją pabėgo iš įvykio vietos. Prasižengėlis buvo išmestas iš darbo, tačiau po kurio laiko teismas tokį nutarimą panaikino.
O kokius kryžiaus kelius teko nueiti nukentėjusiesiems, kol buvo nuteistas policijos eskortavimo rinktinės pareigūnas Darius Narinkevičius? Eismo įvykį, per kurį žuvo du žmonės, pareigūnas sukėlė neblaivus, tai užfiksavo medikai, tačiau praėjus dešimčiai dienų po įvykio D. Narinkevičiaus byloje atsirado įrašas, kad avarijos dieną policininkas buvo blaivutėlis. Galiausiai yla išlindo iš maišo - dvi medikės prisipažino neblaivaus vairuotojo kraujo mėginį pakeitusios blaivaus žmogaus mėginiu. Galų gale ir medikės, ir D. Narinkevičius atsakė pagal įstatymą.
Pernai dėl policininkų kaltės įvyko 48 avarijos, kuriose žuvo 14 žmonių. Dalis pareigūnų buvo girti. Dar prieš metus dėl pareigūnų kaltės žuvo tik 7 žmonės. Skaičiai rodo, kad daugėja nelaimių, daugėja ir girtų pareigūnų prie vairo. Galbūt ir dėl to, jog tapo įprasta, kad varnas varnui akies nekerta. Retas atvejis, kad sustabdę girtą saviškį kolegos keltų triukšmą. Geriausiu atveju, - patys parvairuoja girtojo automobilį, o šiaip tai numoja ranka ir paleidžia. Kol taip bus, ir V. Grigaravičiaus ir E. Kaliačiaus įsakymai bus tik pasiskaitymui.