Mažai kas susimąsto, kaip ir iš ko gaminama dešra. Tačiau beveik kiekvienas rūpinasi, kad šio produkto būtinai būtų šaldytuve. O gal be reikalo?
Pasirodo, dešrą galima gaminti iš bet ko. Ši gudri technologija jau seniai išrasta Vakaruose. Viskas labai paprasta: 20 procentų vandens, 12 procentų sojos, o visa kita - mėsa. Tiesa, dar sintetiniai skonio ir kvapo aromatizatoriai.
Žinovai tvirtina, kad pasitelkus išgirtąsias vakarietiškas technologijas dešrą galima gaminti vos ne iš tualetinio popieriaus.
O kas toliau parašyta, silpnų nervų skaitytojams geriau neskaityti.
Pieniškos dešrelės pagamintos iš 45 procentų emulsijos, 25 procentų sojos baltymų, 15 procentų paukštienos, 7 procentų mėsos, 5 procentų miltų arba krakmolo ir 3 procentų skonio suteikiančių priedų.
Sardelės: 35 procentai emulsijos, 30 procentų sojos baltymų, 15 procentų mėsos, 10 procentų paukštienos, 5 procentai miltų arba krakmolo, 5 procentai skonio suteikiančių priedų.
Virta dešra: 30 procentų paukštienos, 25 procentai emulsijos, 25 procentai sojos baltymų, 10 procentų mėsos, 8 procentai miltų arba krakmolo, 2 procentai skoninių priedų.
Emulsija - oda, subproduktai, mėsos gamybos atliekos. Visa tai permalta ir išvirta iki šviesiai pilkos košelės konsistencijos.
Paukštiena - šio produkto kilmė iki galo nėra išaiškinta, nes ji gaunama iš sandėlių. Tai monolitiniai pilkai rožinės spalvos briketai.
Mėsa - dažniausiai angliška "briketinė" kiauliena.
Miltai, krakmolas - kukurūzų arba bulvių miltai ir krakmolas. (Dažniausiai - nekondiciniai.)
Skoniniai priedai - tirštikliai, dažikliai, "mėsos skonis", konservantai, druska, cukrus, pipirai.
Sugadinta mėsa arba dešros mėsos perdirbimo įmonėse paprastai apdirbamos chemiškai ir dar kartą perdirbamos.