Niekas neprilygsta geram nakties miegui, ypač tuomet, kai reikia "atgauti" atmintį ar mokantis kalbos pagerinti savo sugebėjimus, trečiadienį (10.08) pranešė mokslininkai. Nors miego nauda gerai žinoma, Čikagos universiteto tyrėjai pateikia mokslinių įrodymų, kurie rodo, kad mums miegant smegenų veikla labiau suaktyvina mokymosi procesą.
"Miegas mokymuisi turi mažų mažiausiai dvejopą poveikį", - sako Čikagos universiteto darbuotojas Danielis Margoliashas (Danielis Margoliašas).
"Miegas sustiprina prisiminimus ir apsaugo juos nuo paskesnių trukdžių arba sunaikinimo. Be to, miegas veikiausiai atgaivina arba atkuria atsiminimus", - priduriama jo straipsnyje žurnalui "Nature".
D. Margoliashas drauge su kolegomis tyrė trijų grupių, sudarytų iš koledžo studentų, gebėjimą atpažinti žodžius, kuriuos balso sintezatorius generavo taip, kad būtų sunku suprasti. Iš pradžių buvo tiriamas studentų sugebėjimas tuos žodžius atpažinti, o paskui pamokyta, kaip tai padaryti.
Atlikus tyrimus ir po instruktažo prabėgus vienai valandai, pirmoji grupė atpažino dvigubai daugiau - 54 proc. - žodžių, nei iki mokymo.
Antroji grupė buvo mokyta iš ryto, o tiriama prabėgus dvylikai valandų. Testą ji atliko tik 10 proc. geriau negu prieš instruktažą. Tačiau studentų, kurie buvo instruktuojami vakare, o tiriami kitos dienos rytą, rezultatai buvo 19 proc. geresni.
Iš ryto mokytus studentus patikrinus po miego, jų rezultatai taip pat pagerėjo.
"Jeigu po tam tikro (aplinkos) įsikišimo gebėjimai suprastėja, tai miegas gali sustiprinti tiesiogines ir susilpninti netiesiogines asociacijas bei pagerinti "priėjimą" prie tiesioginių prisiminimų", - teigia mokslininkai.
"Reuters"-BNS