• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

“Sony Interaction Laboratory” iš naujo išrado apsikeitimo failais pagal “nutempk ir numesk” principą technologiją. Kišeninių ir nešiojamųjų kompiuterių vartotojai galės keistis failais paprasčiausiai baksteldami į juos rašikliu.

REKLAMA
REKLAMA

Japoniška “drag&drop” atmaina pavadinta “pick&drop” (http://www.csl.sony.co.jp/person/rekimoto/pickdrop/) ir nuo įprastos failų pertempimo pelyte į norimą vietą tame pačiame kompiuteryje technikos skiriasi tuo, kad leidžia keistis failais tarp kelių kompiuterių juos “paimant” ir “numetant” tarsi fizinius objektus. Turintys kišeninukus žino, kaip kartais būna keblu dviem ar daugiau toje pačioje patalpoje esančių žmonių, turinčių PDA ar nešiojamuosius kompiuterius, apsikeisti pranešimų tekstais, elektroninėmis lentelėmis ar MP3 įrašais. Siųsti juos elektroniniu paštu ne visada patogu, kapstytis po bevielio ryšio nustatymus mažiau patyrusiems tikras galvos skausmas, o naudojamų išorinių laikmenų formatas pagal šunybės dėsnį nesutampa. “Pick&drop” išvaduoja iš tokių nepatogumų: tereikia bakstelėti specialiu rašikliu į savo kompiuteriuko sensorinį ekraną, šitaip pažymint reikiamą failą, prieiti prie kito žmogaus ir tuo pačiu rašikliu paspausti pasirinktą katalogą jo delninuke. Viskas: reikiamas failas iš vieno kompiuterio bus “permestas” į kitą.

REKLAMA

Tokia natūrali ir elegantiška sąsaja dar labiau intriguoja dėl to, kad rašiklis visai neturi vidinės atminties. Už iš pirmo žvilgsnio nesudėtingos operacijos slepiasi įmantrus technologinis konvejeris. Kiekvienas su “pick&drop” suderinamas rašiklis turi savo ID numerį. Kai jis priartėja prie kišeninuko ekrane rodomos failo piktogramos, judesio daviklį turinti sistema supranta vartotojo ketinimus ir per bevielį ryšį leidžia “pasiimti” failo atributus, kitaip tariant, pasirinktas failas tarsi “prikabinamas” prie rašiklio. Jam priartėjus prie kito kompiuterio ekrano jame atsiranda “nešamą” failą apibūdinanti piktograma - tai ženklas, kad failo perkėlimui pasiruošta. Tereikia prisiliesti prie ekrano, ir duomenys bus įrašyti pasirinktoje vietoje. Rašiklius identifikuoja ir prie jų prikabintų failų persiuntimu per bevielį ar laidinį tinklą rūpinasi “pick&drop” paslaugų serveris - vadinamasis “rašiklio valdytojas”. Jis žino, iš kokio tinkle esančio kompiuterio ir ką konkrečiai persiųsti į kitą tinkle esantį kompiuterį.

“Sony Interaction Laboratory” tyrėjų grupė, vadovaujama daktaro Juno Rekimoto, prototipinei “pick&drop” sistemai panaudojo “Mitsubishi Amity” delninį kompiuterį su specialiu rašikliu ir sensorinį ekraną turintį planšetinį kompiuterį “Wacom PL300”. Pasak jų, keitimasis failais “permetant” juos rašikliu gali tapti nepamainomu dalyku ne tik bevielius vietinius tinklus turinčiose įstaigose ir bendrovėse, bet ir mugėse, konferencijų salėse, parodose - visur, kur renkasi žmonės, norintys tiesiogiai apsikeisti dalykine informacija. “Paimk ir numesk” technologija padėtų kilstelėti į aukštesnį lygį ir viešai prieinamą informaciją - pavyzdžiui, iš įvairių informacijos terminalų lėktuvų skrydžių, traukinių judėjimo tvarkaraščius, miesto planus, metro schemas ir kitus duomenis būtų galima persikelti į savo kišeninį kompiuterį tiesiog rašiklio prisilietimu. Tačiau ar failus permetinėti išmokusiam rašikliui pavyks populiarumu pasivyti ir pralenkti “drag&drop” techniką puikiai įvaldžiusią kompiuterio pelytę, pasakyti dar sunku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų