Europos konkurencijos institucijos gali įvesti griežtas sankcijas programinės įrangos milžinei "Microsoft", kurią tarnybinėje ataskaitoje apkaltino Europos Sąjungos konkurencijos įstatymų pažeidimu.
Britų verslo dienraščio "The Financial Times" duomenimis, praėjusią savaitę vykusiame posėdyje Europos Komisija pavedė prekybos ir konkurencijos komisarui Mario Monti (Marijui Mončiui) savo nuožiūra priimti galutinį sprendimą dėl galimų sankcijų.
Dienraštis prognozuoja, jog M. Monti sprendimą priims ne anksčiau kaip birželį. Jei "Microsoft" bus skirtos baudos, tai gali sukelti nepasitenkinimą Jungtinėse Amerikos Valstijose, kuriose Billo Gateso (Bilo Geitso) bendrovei sėkmingai pavyko sureguliuoti analogišką bylą teisme. Po daugelio metų bylinėjimosi didžiausia pasaulyje programinės įrangos gamintoja "Microsoft" nebuvo pripažinta monopolininke JAV.
Oficialiai Europos Komisija šio klausimo nekomentuoja. Tačiau "The Financial Times", cituodamas su tyrimu susipažinusius šaltinius, teigia, kad praėjusią savaitę vykusiame posėdyje komisija iš esmės pritarė ekspertų išvadoms dėl "Microsoft" pažeidimų.
Europos Komisijos ekspertai po ketverių metų darbo nustatė, kad "Microsoft" naudojosi faktine savo operacinės sistemos "Windows" monopolija, siekdama padidinti kontroliuojamą kompiuterinių tarnybinių stočių ir vaizdo klipų programų rinkų dalį.
Komisijos sprendimo juodraštyje, kurį mini "The Financial Times", nurodyta rekomendacija pateikti techninę informaciją apie tarnybines stotis konkurentams (įskaitant "Sun Microsystems"), taip pat pašalinti programą "Media Player" iš "Windows" paketo.
Savo ruožtu "Microsoft" pareiškė prieštaraujanti šiems nurodymams ir pažymėjo, kad jie kenkia bendrovei bei prieštarauja JAV teismo nuosprendžiui, kurį bendrovė ketina panaudoti kaip šios bylos sureguliavimo pagrindą Europoje.
Kiek anksčiau "Microsoft" monopolija apkaltino nemažai Europos ir Japonijos bendrovių, tokių kaip "Nokia", "Eastman Kodak", "Fujitsu", "NTT Communications", taip pat trys didžiausi "Microsoft" konkurentai "Sun Microsystems", "AOL Time Warner" ir "Oracle". Susivieniję konkurentai paragino Europos konkurencijos institucijas imtis griežtesnių priemonių, nei buvo įtvirtintos JAV, pabrėždamos, kad šių priemonių būtina imtis, siekiant išspręsti konkurencijos problemas rinkoje.
“Reuters”-ELTA